Вчені перерахували симптоми серйозних захворювань органів зору, з якими потрібно терміново звернутися до лікаря. Рекомендації дав професор Мартін Спітцер з Університетського медичного центру Гамбург-Еппендорф.

За словами вченого, небезпечним є симптом, коли у людини різні зіниці: один реагує на світло і темряву, інший не змінюється. Ця хвороба називається анізокорія, за нею можуть ховатися підвищення внутрішньочерепного і внутрішньоочного тиску, пошкодження нервів, пухлина в мозку або крововилив в мозок. Лікар наполягає, що симптом різних зіниць обов’язково повинен перевірити офтальмолог.

Побоювання викликає і спалах світла в очах – це ознака відшарування сітківки, внаслідок розвивається сліпота. Ризику піддаються пацієнти з короткозорістю і цукровим діабетом.

Читайте також:  Нарколог пояснив шкоду вживання алкоголю перед сном

Якщо людина дивиться на джерело світла і бачить навколо нього кольорові кільця, то це свідчить про підвищення очного тиску. Ще цей момент називають нападом глаукоми, тому перевірка лікаря потрібно негайно.

Серед серйозних симптомів чорні точки в очах, подвійне зображення, почервоніння і раптове погіршення зору. У всіх цих випадках важливо діяти швидко і звернутися до медиків.