Кава – бадьорий та смачний напій, навколо якого ходить безліч міфів. Чи небезпечний він для людей із проблемами серцево-судинної системи? Чи можна його пити вагітним жінкам і тим, хто має захворювання шлунка?

Більшість нових досліджень стверджують, що натуральна кава не тільки безпечна, а й корисна для здоров’я. Зрозуміло, якщо ми говоримо про розумну кількість цього напою. Виявилося, що додаткова чашка кави на день допоможе знизити та контролювати вагу.

Нова наукова робота об’єднала у собі дані, зібрані під час трьох інших великих досліджень. Сумарно у них взяли участь близько 280 тисяч осіб. Учасники заповнили базову анкету та ще один опитувальник кожні 4 роки, за допомогою якого можна було оцінити споживання продуктів харчування та напоїв.

Читайте також:  Онколог назвав 3 перші тривожні симптоми раку підшлункової залози

Середнє збільшення у вазі учасників перших двох досліджень становило 1,2 кг і 1,7 кг за чотири роки. Люди, які брали участь у третьому дослідженні, додали у вазі близько 0,8 кг. Вчені виявили взаємозв’язок між споживанням несолодкої кави з кофеїном і без кофеїну та набором ваги. Причому додавання у напій вершків, молока чи соєвого молока істотно не впливало на вагу піддослідних.

А ось додавання цукру призводило до набору на 0,09 кг більше, ніж очікувалося. У першому випадку, коли учасники пили каву з молоком, але без цукру, вони навпаки набирали ваги менше на 0,12 кг.

Читайте також:  Лікар назвала 4 продукти, які знижують тиск без ліків

Проте автори зазначають, що отримані ними результати аналізу є причинно-наслідковим зв’язком. Вчені лише створили теорію про вплив кави на набір чи втрату ваги. Прямих доказів того, що напій впливає на масу тіла, вони не навели.

До того ж, показники 0,12 і 0,09 кг вкрай малі, щоб робити точні висновки. Більшість людей цей обсяг несуттєвий, особливо тих, хто хоче схуднути.

Але сам собою кофеїн є природним стимулятором. Він на деякий час знижує апетит, підвищує концентрацію уваги та прискорює метоаболізм. Головне – не перебрати з його обсягом.