ГоловнаНовини Здоров'яЕксперти прогнозують зростання смертності від грипу взимку

Експерти прогнозують зростання смертності від грипу взимку

Заступник директора НДІ грипу з наукової роботи Людмила Цибалова розповіла: в майбутньому сезоні епідеміологи очікують поширеності вірусу H1N1, аналогічного тому, який спричинив пандемію 2009 року.

Грип

Нагадаємо, що під час пандемії вірус H1N1 витіснив інші віруси грипу, опинившись домінуючим вірусом. У Північній півкулі інфікуватися ним стали ще влітку, а в холодну пору року зростання захворюваності прийняло вже страхітливі масштаби. Вірус супроводжувався такою високою динамікою смертності і захворюваності, який зазвичай не спостерігали при зараженні грипом. Більшість померлих під час пандемії 2009 року були в молодому віці. Багато важких випадків характеризувалися вірусною пневмонією, яку важче лікувати, ніж бактеріальну.

«Можливо, в цьому сезоні кількість летальних випадків зросте», – зазначила Цыбалова.

Лікарі нагадали, що ризик заразитися грипом особливо високий у вагітних жінок, літніх людей, а також людей з хворобами серця і легенів в анамнезі. Крім того, вразливі пасажири метро – середовище підземки з-за великого скупчення народу і вологості сприяє поширенню вірусу.

При перших ознаках нездужання медики радять промивати ніс і горло, щоб змити зі слизової збудників хвороби. Кілька разів на день, через кожні дві години, потрібно закопувати в ніс інтерферон. Слід пам’ятати, що імунітет знижується через переохолодження та стресу.

Грип небезпечний насамперед ускладненнями. В їх ряду пневмонія, серцево-судинні захворювання, ураження нирок і суглобів.

Джерело: MedikForum