Останні дослідження довели, що надлишок фруктози в організмі може серйозно нашкодити внутрішнім органам.

За словами дослідників з Прінстонського університету, фруктоза, яка зазвичай зустрічається в газованій воді і фруктовому соку, в основному всмоктується в тонкому кишечнику. Результати їх дослідження опубліковані в журналі Cell Metabolism, пролили світло на попередні припущення вчених, що фруктоза переробляється в печінці.

У дослідженні вчені використовували мічену ізотопом фруктозу, щоб було простіше відстежити її проходження по травній системі лабораторних мишей.

Вчені виявили, що понад 90% фруктози було перероблено в тонкому кишечнику гризунів.

Високі дози фруктози (один г/кг або вище), не можуть перетравитися тонкою кишкою. Тому цей надлишок фруктози йде в печінку і товсту кишку.

Читайте також:  Знайдено спосіб швидко забути про свого колишнього

По досягненні товстої кишки фруктоза піддається впливу мікробіома кишечника, який не знає, як його переварювати. Хоча дослідження не показало, як ця взаємодія може вплинути на мікрофлору кишечника, дослідники вважають, що негативний ефект імовірний. Тому вони будуть вивчати його і далі.

Вчені з Прінстонського університету також виявили, що тонка кишка може ефективніше переробляти фруктозу після їжі. Отже, вживання фруктози у періоди голодування зменшувало цю здатність і позначалося негативно на обмін речовин організму.

Наукову статтю дослідників, яка була присвячена фруктозі, прокоментувала професор Кетлін Пейдж з Медичної школи Кека. Вчений заявила, що майбутні дослідження необхідні, щоб визначити, як дієтична фруктоза веде себе в організмі людей. Оскільки надмірне споживання фруктози призводить до серйозних порушень обміну речовин і роботи залоз внутрішньої секреції, наприклад підшлункової.

Читайте також:  5 порад, як зберегти густоту волосся після 45 років