Хронічне недосипання – це не жарти. Вчені кажуть, що воно може спровокувати десятки хвороб: від акне до раку. Щоб цього не сталося, перевірте прямо зараз: раптом ви спите недостатньо?

1. Ви стали багато їсти

Люди, які регулярно не висипаються, з’їдають в день приблизно 300 зайвих ккал. Тобто, якщо ви не налагодите режим, через рік можете поправитися на цілих 15 кг. А вся справа в тому, що нестача сну підвищує рівень «гормону голоду» греліну. Через нього немає сил встояти перед чим-небудь солодким і вуглеводним.

2. Ви прокидаєтеся вже втомленим

Організму просто не вистачає часу для того, щоб відновитися і відпочити.

3. Ви почали часто хворіти

Застуда

Недосипання боляче б’є по імунітету. Перші дзвіночки – це простудні захворювання. Люди, які сплять менше семи годин на добу, застуджуються в 3 рази частіше. Хронічні хвороби теж починають загострюватися – у діабетиків може навіть зменшитися чутливість до інсуліну.

4. Ви почали часто робити помилки в роботі

Недосипання діє на організм так само, як алкоголь. Реакція сповільнюється, працездатність погіршується, зосередити увагу стає все складніше. Експерименти показали, що недосипаючій людині важче прийняти правильне рішення, а ще вона більше схильна до невиправданого ризику.

5. Вас покинуло бажання займатися сексом

Сон

Подушка здається миліше обіймів коханої людини? Все із-за того що втома підвищила рівень гормону стресу у вашій крові. А стрес – головний ворог лібідо.

6. Вам хочеться подрімати вдень, після їжі, в теплих приміщеннях, в транспорті і т. д.

Ні, це бажання не природно. Звук мотора або нудна лекція не можуть навіяти дрімоту самі по собі. Таке можливо, тільки якщо ви не виспалися.

7. У вас часто псується настрій

Через недосипання ми гірше переносимо повсякденні труднощі і більше через них турбуємося. Так що якщо ви успішні і задоволені своїм життям, але при цьому вас не покидає поганий настрій, занепад сил і бажання поплакати – можливо, просто треба поспати. А якщо будете ігнорувати цю потребу і далі, отримаєте затяжну депресію.