Настає сезон кавунів, і скоро майже на кожному розі відкриються численні розвали з цими популярними рослинами. Про користь кавунів для здоров’я знають всі, але ці п’ять фактів, пов’язаних з улюбленим літнім десертом, не так відомі.

1. У кавуні міститься більше лікопіну, ніж у помідорах

В одній часточці кавуна в 1,5 рази більше лікопіну, ніж у великому свіжому помідорі – 6 мг проти 4 мг. Користь кавуна в тому, що лікопін це потужний антиоксидант, який не дає вільним радикалам руйнувати наші клітини і шкодити імунній системі. Деякі дослідники вважають, що лікопін також бореться з хворобами серця і певними типами раку.

Читайте також:  Міфи про целюліт: чому "апельсинову кірку" не треба лікувати

2. Кавуновий сік позбавляє від м’язової втоми

Іспанські дослідники з’ясували, що кавуновий сік – ідеальний засіб відновлення після інтенсивних тренувань. До речі, можна випити його і до початку занять, так як це допоможе знизити втому м’язів.

3. Це і фрукт, і овоч

Суперечки про те, чи є кавун фруктом або овочем, безглузді, тому що він і те, і інше. З одного боку він плід рослини, що вирощується з насіння, з характерним солодким присмаком, що робить його фруктом. Але кавун відноситься до сімейства гарбузових, а це овочі.

4. Вода в чистому вигляді

Читайте також:  Медики назвали 5 ознак на руках, які говорять про проблеми із серцем

Кавун на 91,5% складається з води. Оскільки зневоднення дуже шкідливо для здоров’я, то люди, які регулярно вживають кавуни надають собі величезну послугу. І це ще одна величезна користь кавуна.

5. Існує жовтий кавун

Не варто думати, що колір кавунової м’якоті завжди однаковий. Є і жовтий кавун Yellow Crimson з ще більш солодким, медовим присмаком. Правда, ніяких досліджень про його корисні якості не проводилося, вчені завжди цікавилися класичними рожевими всередині кавунами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕДИКИ ПО-НОВОМУ ОЦІНИЛИ КАВУН

ТАКИЙ КОРИСНИЙ КАВУН

МЕДИКИ НАЗВАЛИ СІМ ЛІТНІХ СУПЕРПРОДУКТІВ