Не варто ставити перед собою абстрактні цілі , якщо ви мрієте добитися в житті щастя, як з’ясували вчені. Куди більший ефект дають конкретні завдання, пов’язані з допомогою іншим людям.

Вчені зі Стенфордського університету відповіли на питання, в чому секрет щастя – він у тому, щоб допомагати іншим людям. При цьому людина повинна обов’язково ставити перед собою конкретні, а не абстрактні цілі. Досягнення цих цілей, пов’язаних з допомогою іншим, у багато разів збільшує відчуття задоволення від життя. А ось гонитва за щастям без виразно сформульованих орієнтирів робить нас нещасними, як встановили дослідники.
 
Люди діляться на тих що дають і беруть, але тільки представники першої категорії бувають по-справжньому щасливими, як би не багатіли люди з другої категорії. Адже секрет щастя зовсім не в кількості накопичених грошей або придбаних предметів, а в ступені задоволення від життя і своєї поведінки в ньому, але це задоволення буває високим тільки в тому випадку, якщо ми допомагаємо іншим людям, а не забираємо щось від них.
 
Ціла серія різних експериментів показала, що доброта і готовність віддавати безоплатно різко підвищує самооцінку людини і її відчуття від життя. При цьому людям потрібно обов’язково переслідувати чіткі цілі, щоб конкретні очікування від їх досягнення збігалися з реальністю. Наприклад, завдання змусити посміхнутися 10-15 осіб на день буде більш правильним. Більше задоволення доставить виконання завдання очищення якоїсь території від сміття, ніж дотримання абстрактного правила про необхідність берегти навколишнє середовище.