ГоловнаНовини Здоров'яВчені з’ясували, що мозку подобається шкідлива їжа

Вчені з’ясували, що мозку подобається шкідлива їжа

Як показав експеримент, смачна і калорійна їжа запускає процеси, які призводять до зростання апетиту.

Фастфуд

Вчені з Єльського університету з’ясували, що мозку подобається жирна і калорійна їжа. Справа в тому, що жири – чудове джерело енергії і організм завжди намагається тримати хоча б трохи в запасі. Завдяки особливостям мозку, дуже легко потрапити в порочне коло і дістати ожиріння.

Людині подобається жирна і насичена смаком їжа – ми не так розбірливі в їжі, як більшість інших видів. При цьому, як з’ясувалося, чим більше ми вживаємо жирної і калорійної їжі, тим більше зростає потреба в такій їжі.

Читайте також:  Популярні продукти виявилися «ліками» від деменції

Під час експерименту вчені годували половину мишей смачною і калорійною їжею, а інші миші отримували звичайний корм. У тварин, яких годували смакотою, через деякий час запускався запальний процес в гіпоталамусі, а мітохондрії зменшувалися в розмірах. В результаті нейрони отримували сигнал підвищити апетит, щоб отримати ще більше енергії. Зрозуміло, миші почали стрімко набирати вагу.

Мозку дійсно необхідні жири – корисні жирні кислоти. Правда, в жирних і калорійних стравах таких зовсім небагато. Замість них рекомендується «годувати» мозок жирною рибою, оливковою олією, а також в раціоні повинні бути фрукти, зелень і цільнозернові продукти.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News