ГоловнаНовини Здоров'яВчені з’ясували, що популярні ліки можуть нашкодити роботі мозку

Вчені з’ясували, що популярні ліки можуть нашкодити роботі мозку

Людський організм – надзвичайно складна система. Ліки, які допомагають впоратися з однією хворобою, в певних умовах можуть викликати іншу. Вчені і лікарі ретельно вивчають те, коли і як препарати можуть надати побічний ефект.

Ліки

Дослідження, проведене в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго показало, що ціла група поширених ліків може викликати у літніх хворих помірні когнітивні порушення, а в перспективі можливо навіть недоумство. Про це повідомляє Medical Xpress.

Співробітник університету Ліза Делано-Вуд вивчила, як змінюються функції пам’яті у пацієнтів, які приймають холінолітичні засоби, також звані холіноблокаторами. Ці ліки призначають при хворобі Паркінсона, деяких захворюваннях сечового міхура, морської хвороби, підвищеному кров’яному тиску та інших захворюваннях.

Читайте також:  Кардіолог склала список продуктів, які потрібно виключити з раціону

Дослідження проводилося на 688 волонтерах, чий середній вік склав 74 роки. Третина з них приймала різні холіноблокатори. Вчені порівняли результати тестів пізнавальних здібностей за 10 років, історії хвороби з особливим упором на генетичну схильність до хвороби Альцгеймера, кількість прийнятих ними ліків та інші фактори.

У підсумку з’ясувалося, що у літніх людей, які приймають холінотичні речовини, на 47% вище ризик розвитку помірних когнітивних порушень, ніж у тих, хто його не приймає. Делано-Вуд зазначила, що 57% волонтерів приймали в два рази більше ліків, ніж рекомендується, а 18% – в чотири рази більше. Літнім людям призначають більш низькі дози холіноблокаторів, проте багато препаратів продаються в аптеках без рецепта.

Читайте також:  Вчені пояснили, чому фізичні вправі підвищують імунітет

Дослідження показує, що лікарям слід обережніше підходить до призначення ліків літнім людям. “Тепер ми зможемо акуратніше призначати ліки, з урахуванням ризику таких нейродегенеративних розладів як хвороба Альцгеймера”,-пояснила Делано-Вуд.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News