Три популярних продукти, незмінно згадуваних в рекомендаціях для людей, які захворіли на застуду, – це цитруси, малинове варення і чай. Про те, чому дані продукти насправді даремно радять тим, хто застудився, розповіла відома телеведуча і лікар Олена Малишева.

Продукт, який даремно радять при застуді: цитруси. Так, вважається, що застудженим потрібно більше вітаміну С. Однак застуда або ГРЗ (гостре респіраторне захворювання) характеризується запаленням і порушеннями в слизових. Кислий сік цитрусових фруктів, потрапляючи на запалену слизову, лише стане для неї додатковим роздратуванням.

Продукт, який даремно радять при застуді: малинове варення. За словами експерта, пити чай вприкуску з малиновим варенням – погана ідея при застуді. Справа в тому,що цукор є ідеальним живильним середовищем для бактерій, постійно мешкають на слизовій. Солодке варення, що потрапляє в рот, потім в стравохід і шлунок, підвищує ризик бактеріальних ускладнень. Крім того, цукор пригнічує активність клітин-макрофагів, що стимулюють імунний захист.

Продукт, який даремно радять при застуді: чай. Такі напої, як чай і кава, містять багато кофеїну, блокує антидіуретичний гормон і дає ефект сечогінного. Організм зневоднюється, і в результаті цього знижуються обсяг і циркуляція крові. Імунітет при цьому послаблюється, так як імунні клітини доносяться до вогнищ запалення саме з кров’ю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ВИЛІКУВАТИ ЗАСТУДУ ЗА ОДИН ДЕНЬ?

Джерело: МедікФорум