Вчені зі Швеції з’ясували, що група нервових клітин, розташованих в головному мозку, впливає на схильність компульсивного споживання алкоголю, що не піддається контролю.

Журнал Science Advances опублікував звіт про дослідження шведських біологів (університет Лінчепінга), які виявили в мозку «перемикач» алкогольної залежності. У мигдалеподібному тілі мозку вони виявили невелику групу нервових клітин, яка “визначає різницю між вмінням обмежувати себе і нездатністю зупинитися”.

Ділянка мозку, що називається мигдалеподібним тілом, відповідає за контроль реакцій, пов’язаних зі страхом. Ця ж область, констатують дослідники, визначає особливості поведінки, асоційованого з алкоголізмом.

Виявити нейрони, які роблять тягу до випивки непереборною, допомогли експерименти з щурами. Серед тварин виявилися особини, біологічно схильні до неконтрольованого пияцтва, – вони прагнули отримувати нові дози спиртного навіть якщо при цьому їх било струмом.

Виявилося, що в мозку цих тварин були активними нервові клітини, невідомі вченим раніше: сигнали, що випускаються даними клітинами, робили поведінку щурів-алкоголіків компульсивним. У свою чергу, коли вчені “відключали” клітини, до тварин поверталася здатність утримуватися від випивки.

Вчені вважають, що схожим чином можна буде лікувати алкогольну залежність і у людей.