Якщо ви тільки збираєтеся стати майстром манікюру і педикюру, тоді ця стаття спеціально для вас! Сьогодні ми розповімо, чому так важливий процес стерилізації, які види стерилізаторів бувають, і який з них краще вибрати.

Необхідність знезараження

Стерилізація-один з найважливіших процесів у роботі будь-якого фахівця б’юті-індустрії. Особливо це стосується нейл-майстрів. Манікюрні/педикюрні аксесуари частіше стають переносниками інфекцій і захворювань, що передаються через кров або епітелій людини. Тому кожен поважаючий себе майстер манікюру повинен проводити ряд заходів по знезараженню робочих приладів, а саме:

  1. Дезінфекція. На даному етапі відбувається знищення збудників інфекцій, а також усунення різних токсинів. Дезінфекція може лише зменшити кількість патогенних мікроорганізмів, але не знищує їх повністю.
  2. Передстерилізаційне очищення. Необхідна для видалення з поверхні інструментарію механічних, білкових, жирових відкладень або залишків препаратів.
  3. Стерилізація. На цьому етапі за допомогою спеціального пристрою – стерилізатора – відбувається повне очищення аксесуарів від всіх бактерій, спор грибків, вірусів і т. д.
Читайте також:  Роль японського колагену в таблетках для підтримки здоров'я суглобів – Japan Trading

А тепер давайте більш детально розберемо, які бувають стерилізатори.

Види стерилізаторів

На ринку косметологічного обладнання можна зробити наступний вибір:

  • Кварцовий стерилізатор. Такий тип обладнання переважно купується нейл-майстрами, оскільки апарат відмінний невеликими габаритами і практично миттєвою швидкістю обробки-від 15 до 180 секунд. Знезараження інструментів проводиться при температурі 250 градусів Цельсія спеціальними кварцовими кульками, за рахунок чого пристрій має другу назву – кульковий стерилізатор. Відрізняється великим терміном експлуатації, доступною вартістю.

Важливо! Обробці підлягають тільки суцільнометалеві інструменти, а кульки потребують щорічної заміни.

  • Сухожарова шафа. Являє собою камеру, усередині якої процес знезараження відбувається при температурі від 180 до 260 градусів Цельсія. При обробці стерилізується вся поверхня інструменту. Якщо потрібно знезараження не суцільнометалевих інструментів, знадобиться використовувати крафт-пакети. Перевагою сухого повітря, використовуваного в стерилізаторі, вважається відсутність ризику виникнення корозії або ерозії. При цьому відрізняється високою вартістю і тривалим часом стерилізації – від 30 до 120 хвилин.
  • Ультрафіолетова камера. Такий тип обладнання призначений не для стерилізації, а дезінфекції приладів і їх подальшого зберігання. Застосовується для знищення грибкової, бактеріальної флори на аксесуарах, що не зазнають впливу високих температур. Вартість апарату доступна, а УФ-лампи можна легко міняти.
  • Ультразвукова мийка. Ультразвуковий стерилізатор для інструментів також не використовується конкретно для стерилізації. Його застосовують для видалення бруду, іржі з важкодоступних місць на невеликих за обсягом інструментах, як педикюрний бор або фрез. При цьому в ньому можна дезінфікувати аксесуари з будь-якого матеріалу всього за 10 хвилин, після чого зберігати до наступного використання. УЗ-мийка вважається більш ефективною, ніж будь-які хімічні розчини. Відрізняється невисокою ціною.
Читайте також:  Комплексний підхід до лікування та профілактики циститу

Критерії вибору

Задаючись питанням “який стерилізатор краще?”слід відштовхуватися тільки від своїх потреб. Наприклад, якщо ви виїзний майстер або працюєте на дому, потік клієнтів у вас не такий великий, як в салоні, тому достатньо буде придбати кульковий стерилізатор для стерилізації і ультрафіолетову камеру для зберігання приладів.

Цікаво! Залежно від побажань, УФ-камера може бути одно – або двокамерною.

А ось салонам краси та манікюрним кабінетам потрібно замовити сухожарову шафу разом з ультразвуковою мийкою, оскільки при великому потоці людей потрібно знезараження більшої кількості робочих інструментів. Тільки розміри сухожара зможуть вмістити необхідний набір аксесуарів.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению

Також при покупці звертайте увагу на бренд виробника. Почитайте відгуки в мережі від тих, хто вже зробив подібне придбання, зважте всі “за” і “проти”. Не забудьте: вибирати слід те, що підходить вашим фінансовим можливостям.

Які поради виявилися найкориснішими? Поділіться з нами в коментарях.

Джерело: сайт massage-systems.com.ua

*На правах реклами