Коли справа доходить до безпеки продуктів, м’ясо повинно бути одним з головних пріоритетів. Сирі продукти тваринного походження найбільш схильні до забруднення шкідливими бактеріями, такими як кишкова паличка, кампілобактер і сальмонела.

Однак просто викидати м’ясо не першої свіжості неекономно і безглуздо. Досить розібратися, які ознаки говорять про швидке псування продукту. Використання його в такому випадку ще безпечно.

Існує поширена помилка, що м’ясо, яке стало трохи коричневим, вже зіпсувалося. Насправді м’ясо змінює колір під час зберігання, оскільки молекули міоглобіну всередині нього піддаються впливу кисню. Однак зміна кольору говорить про швидке псування, тому таке м’ясо варто негайно приготувати.

Читайте також:  Медики попереджають про небезпечні побічні ефекти аспірину

“Колір м’яса іноді змінюється при зберіганні. Якщо у шматка відсутній неприємний запах і липкий наліт зверху, все в порядку. Якщо є запах і липкість, доведеться викинути його”, – розповідає Аргіріс Магулас, фахівець Служби безпеки і контролю харчових продуктів Міністерства сільського господарства США.

Магулас додала, що фарш завжди слід використовувати протягом одного-двох днів з моменту покупки, а інші шматки м’яса вживати протягом трьох-п’яти днів для оптимальної свіжості і безпеки.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News