З’їдені яблука можуть посприяти здуття живота, подразнення слизової тканини, загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Яблука є джерелом великого набору поживних речовин, включаючи вітаміни, макро і мікроелементи. Але в деяких випадках вони можуть шкодити хорошому самопочуттю, провокуючи небажані реакції. В інтерв’ю лікаря дієтолога Марини Аплетаєвої прозвучало застереження про те, що вживання цих фруктів може стати причиною появи алергічних симптомів, а також неблагополучних змін в травному тракті.

“Якщо у людини спостерігаються гастрити, ерозивні гастрити або інші запальні процеси, фруктова кислота може негативно відбитися на стані шлунково – кишкового тракту”, – зауважила Аплетаєва.

Читайте також:  Дієтологиня назвала продукти для боротьби з головним болем

Людям, у яких є гастрит, виразка шлунка або кишечника, краще відмовитися від яблук. Думку про це висловила П’ятому каналу дієтолог Євгенія Рахманова. Також лікар порадила не їсти яблука на голодний шлунок – в іншому випадку можна постраждати від сильного здуття живота і болю, загострення гастроентерологічних захворювань.

Яблука можуть нашкодити, будучи з’їденими у великій кількості – понад двох великих плодів, відзначають експерти. Також не слід захоплюватися поїданням занадто солодких фруктів, оскільки це перевантажує підшлункову залозу і сприяє ожирінню печінки.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News