З віком, у міру старіння мозку, знижується узгодженість різних областей його префронтальної кори.

Група вчених з Росії, Сінгапуру і Канади з’ясувала, що в міру старіння мозку відбувається реорганізація його функцій, причому темпи цього процесу можуть бути досить швидкими, а не поступовими, як передбачалося раніше. До такого висновку наукові фахівці прийшли, провела метааналіз 82 досліджень, в яких вивчалися особливості функцій робочої пам’яті у людей різного віку.

Як заявили автори дослідження про старінні мозку, «з віком знижується узгодженість різних областей префронтальної кори головного мозку». Зокрема, у віці від 18 до 35 років узгодженість роботи областей префронтальної кори виявляється найбільш високою, у віці від 35 до 55 років вони знижується, а після 55 років стає вже відверто слабкою.

Дослідники пояснюють, що префронтальна кора головного мозку включена в здійснення складних інтелектуальних процесів. Серед таких, наприклад, – властивість мозку координувати активність областей, які задіюються при використанні робочої пам’яті.

По мірі старіння, як переконалися дослідники, зниження узгодженості між цими областями компенсується активізацією тім’яних областей кори. За словами вчених, подібна особливість вказує на функціональну реорганізацію механізмів робочої пам’яті, здійснювану старіючим мозком.

“Мозок змінюється протягом усього життя, і цей процес більш динамічний , ніж ми припускали, – висловилися наукові фахівці.

Джерело: МедікФорум