У світі відзначається Всесвітній тиждень імунізації, під час якої людей закликають проходити через щеплення. Експерти з Італії назвали хвороби, від яких дані уколи забезпечують надійний захист.

Кір, краснуха і свинка. Починаємо відразу з трьох захворювань з тієї причини, що проти них існує дуже ефективна комбінована вакцина. Зазвичай її дають в двох дозуваннях. Перший укол проводиться дитині у віці від 12 до 15 місяців, а другий – у віці від 4 до 6 років. Спалахи кору в різних країнах світу показують, що відмова від вакцинації загрожує серйозними проблемами.

Поліомієліт. Вкрай заразна вірусна хвороба, яка пошкоджує нерви і викликає паралічі. Вірус потрапляє в організм при прямому контакті з інфікованою людиною. У рідкісних випадках зараження відбувається через їжу і воду.

Читайте також:  Усі ми іноді щось забуваємо. Коли варто звертатися до лікаря через це

Пневмококова хвороба. Запалення легенів, що викликаються бактеріями. Також інфікує кров і мозок дітей молодше 5 років, викликаючи серйозні розлади, включаючи менінгіт і вушні інфекції. Для запобігання цієї хвороби існують надійні щеплення, як правило, складаються з 4 дозувань.

Гепатит В. Приблизно 350 млн жителів нашої планети мають хронічну хворобу, викликану цим вірусом. Вакцина від гепатиту В забезпечує надійний захист. Проводиться три уколи дітям у віці 2, 4 і 6 місяців.

Папіломавірус людини. Тотальна вакцинація від ВПЛ дівчаток підліткового віку в Англії набагато знизила кількість випадків раку шийки матки. Експерти переконані, що якщо через таку вакцинацію пройдуть і хлопчики, то набагато скоротиться і число пухлин голови та шиї.

Читайте також:  Які популярні продукти можуть призвести до облисіння

Джерело: МедікФорум