Помідори, це не тільки смачно, але й дуже корисно. Дізнайтеся, як ця ягода рятує від ряду серйозних захворювань.

Батьківщиною цього корисного плода є Південна Америка, де досі можна побачити дикорослі помідорні кущі. Через яскраве забарвлення помідора довгий час люди не наважувалися його вживати в їжу, вважаючи томати смертельною отрутою. Помідорами навіть намагалися отруїти першого президента США Джорджа Вашингтона. Набувши чинності в змову з британськими колоністами кухар, приготував печеня на основі помідорів. Кулінар був упевнений, що після такого обіду майбутнього президента США неминуче спіткає смерть. З президентом, звичайно ж, нічого не сталося, хіба що він випробував величезне задоволення від нового блюда.

Чим багатий помідор?

Сьогодні ж відомо, що помідор, це не тільки смачна, але і дуже корисна для здоров’я ягода, так як в помідорі міститься ряд корисних для здоров’я речовин:

  • калій – необхідний для нормальної діяльності серцево-судинної системи;
  • магній – також один з «серцевих» мікроелементів, крім того магній допомагає при адаптації до низької температури;
  • залізо – необхідне для утворення гемоглобіну;
  • кальційі фосфор – для зміцнення кісток;
  • цинк – мікроелемент, який бере участь у процесі росту клітин шкіри і утворення сперми.

Серед вітамінів у томатах присутні:

  • вітамін А – необхідний для зорової функції, а також бере участь в окисно-відновних процесах організму;
  • вітаміни групи В – для нормального функціонування нервової системи, обміну речовин і ряду інших фізіологічних процесів;
  • вітаміни С і Е – природні антиоксиданти;
  • вітамін К – необхідний для нормального згортання крові;
  • бета-каротин – попередник вітаміну А.

Крім того, в томатах міститься і ряд корисних органічних кислот: яблучна, лимонна, щавлева та винна.

У боротьбі проти ракуТакі корисні помідори

Мабуть, найціннішим компонентом томатів є речовина лікопін – потужний антиоксидант. Відзначено, що регулярне надходження лікопіну в організм є хорошою профілактикою онкологічних захворювань.

Механізм чудодійного впливу лікопіну поки не зовсім зрозумілий, однак результати більше 70 масштабних досліджень показують, що лікопін здатний стримувати ріст ракових пухлин. Особливо лікопін ефективний в профілактиці раку шийки матки, простати, шлунку і раку легенів.

Під впливом температури лікопін не руйнується, тому цінність варених або тушкованих помідорів не нижче свіжих. Найкраще лікопін засвоюється разом з жирними кислотами. У цьому зв’язку, помідори найкраще вживати з соняшниковою олією, наприклад оливковою.

Удар по стресам і зайвій вазі

Виявляється, помідор – це ще й спосіб боротьби зі стресами. Вся справа в тому, що в томатах міститься речовина гідроксин, який імітує дію серотоніну – гормону щастя.

Таким чином, вживання помідорів піднімає настрій, а також допомагає боротися з депресивним станом.

Доброю новиною для піклуючихся про свою фігуру є той факт, що помідор – це низькокалорійний продукт. У 100 грамах ягоди міститься всього 22 кілокалорії. Тому помідор є складовою безлічі різних дієт.

Коли томати завдають шкоди

Крім того, що помідори дуже корисні, вони можуть завдавати і шкоди. Зокрема, томати можуть виступати в ролі алергену. Тому, якщо ви відчуваєте харчову непереносимість до помідорів, то вам необхідно виключити їх зі свого раціону харчування.

Також лікарі не радять захоплюватися помідорами людям, які хворіють на артрит, подагру і нирковими захворюваннями. Вся справа в тому, що щавлева кислота, яка присутня в помідорах, робить негативний вплив на водно-сольовий баланс.