Фахівці науково-дослідного інституту Скріппса розробили “ліки”, що дозволяє перемогти тягу до паління, про це розповів журнал Science Advances. Вчені розробили фермент, що руйнує нікотин і зводить тягу до куріння практично до нуля.

Автори нового дослідження скористалися концепцією позбавлення від нікотинової залежності шляхом запобігання влучення нікотину в мозок. Цей принцип останнім часом назвали одним з найбільш багатообіцяючих методів терапії залежно від куріння. Але такий засіб, який б одночасно був ефективним і не провокувало змін в психіці і самопочутті людини, створити до цього моменту не виходило.

Цього разу вчені розробили фермент NicA2-J1 – версію природного ферменту, пов’язаного з активністю бактерії Pseudomonas putida. З’ясувалося, що дана речовина знижує залежність від нікотину без тяжкого синдрому відміни і з мінімальними побічними ефектами.

За словами вчених, вже під час перших досліджень стало ясно, що NicA2-J1 розкладає в організм нікотин майже повністю, – залишаються тільки деякі його залишки, які захищають від абстинентного синдрому.

«Це унікальна властивість ферменту NicA2-J1. Він розкладає кількість нікотину достатню для зниження рівня залежності і залишає стільки, скільки необхідно, щоб не відчувати тяги», – сказав у зв’язку з цим доцент інституту Скріппса Олів’є Джорджа.

Біологами були проведені успішні випробування на мишах. Тепер вчені планують почати тестування ферменту на людях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВЧЕНІ РОЗВІЯЛИ МІФ ПРО КУРІННЯ

7 ТИПІВ КУРЦІВ І ЧОМУ ПОТРІБНО КИНУТИ КУРИТИ