Дієтологи впевнені, що популярна гречана крупа є не таким вже й безпечним продуктом. На думку медиків, вона може буквально «вбити» здоров’я, отже, вживати її потрібно дуже обережно.

Всім відомі корисні властивості, якими володіє каша з гречаної крупи. Однак, як виявилося, цей продукт не так вже й безпечний, як може здатися на перший погляд. За твердженням фахівців в області дієтології, популярна страва може практично “вбивати” здоров’я людини. При підозрах на негативний вплив такої страви на організм, слід обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Живлячи організм цілим набором вітамінів і мікроелементів, гречка одночасно призводить до дефіциту важливих складових, необхідних для збереження здоров’я. Так, надмірне захоплення такою кашею здатне провокувати хвороби на зразок остеопорозу. Крім того, гречка може викликати і стоматологічні проблеми, руйнуючи зуби. В першу чергу в своєрідній “групі ризику” знаходяться жінки старше 45 років, так як через таку крупи їх організм в недостатній мірі засвоює кальцій.

Не варто налягати на кашу і людям з хворобами шлунка або травлення, так як вона провокує спазми шлунково-кишкової системи. Не менш небезпечний прийом такого роду їжі і для людей, які страждають від різного роду алергій. Мінімальні порції гречаної каші можна включати в раціон хворим на цукровий діабет, з підвищеним тиском або нирковою недостатністю, а також з виразкою шлунка. Не частіше двох разів на тиждень можна вживати гречку вагітним. Прийом в їжу страв з такою крупою викликає в ряді випадків головний біль і занепад сил.