Дієтологи і лікарі настійно рекомендують не відмовлятися від сніданку. Його навіть вважають одним з найважливіших прийомів їжі, завдання якого забезпечити енергію на весь день.

З приводу того, чому найкраще віддати перевагу на сніданок, є безліч думок. Наприклад, деякі дієтологи вважають, що на сніданок ви можете їсти все, що завгодно, так як організм все одно витратить можливі зайві калорії протягом дня. Інші закликають з’їдати на сніданок трохи менше половини денної норми калорій, треті – навпаки, обмежитися легким сніданком.

Не так важливо, якої точки зору дотримуєтеся ви. У будь-якому випадку, можна вибрати для сніданку корисні і самі відповідні страви, щоб організм отримав максимальну користь.

Кращим варіантом для сніданку будуть легкі страви з яєць, каші, салати зі свіжих овочів. Якщо ви хочете поснідати чимось м’ясним, то краще вибирати нежирні сорти м’яса, наприклад, курячу грудку, індичку або телятину. Добре також їсти на сніданок рибу.

Але віддати перевагу кашам або стравам з яєць набагато простіше – вони дуже швидко готуються. А ще різноманітні варіанти їх приготування допоможуть вам не занудьгувати за сніданком. Каші є прекрасним джерелом довгих вуглеводів, а це означає, що ви отримаєте енергію на першу половину дня. Яйця ж містять безліч вітамінів, мікроелементів і білок, які допоможуть вам підбадьоритися і позитивно почати день.

Не рекомендується їсти на сніданок тільки овочі та фрукти, так як це може привести до проблем з боку ШКТ. Також краще уникати великої кількості випічки і молочних продуктів – з тих же причин. Крім того, ці продукти не забезпечать вас енергією до обіду – ви ризикуєте зголодніти набагато раніше.