Як розповів професор Володимир Хавінсон в передачі «Про найголовніше», занадто гарячий чай може спровокувати рак стравоходу і шлунка.

– Ще в Радянському Союзі звернули увагу на велику кількість випадків раку стравоходу у людей в Узбекистані. Вони пили обпалюючий чай, майже 100 градусів. І дійсно, частота раку і стравоходу залежить від температури, – зазначив експерт.

Він підкреслив, що не можна пити занадто міцний чай, запивати їм таблетки, вживати чай на голодний шлунок або пити його відразу після прийому їжі.

Зелений чай має протипухлинну дію, нагадав вчений. За його словами, такий напій знижує ризик розвитку раку шлунка і підшлункової залози.

– Це досягається завдяки поліфенолу – речовині, яка в експериментальних дослідженнях пригнічувала ріст деяких ракових клітин, – сказав учений.

Поліфеноли дозволяють запускати біохімічні процеси, які призводять до профілактики захворювань, очищення від токсинів, прискорення метаболізму та інших корисних механізмів.

Рак шлунка займає третє місце в світі за смертністю і п’яте місце за поширеністю. Він розвивається, як правило, на тлі гастриту та інших хвороб шлунково-кишкового тракту.

Також спровокувати його розвиток можуть поліпи-нарости, що утворюються на слизовій оболонці кишкової стінки. І те, і інше лікується, якщо заходи вжити вчасно.

Медики не раз відзначали, що ризик розвитку раку серйозно збільшує куріння і зайву вагу. Позбавлення від шкідливої звички і зайвих кілограмів послужить додатковою страховкою.