ГоловнаНовини Здоров'я8 заяв з області здорового харчування, яким не потрібно вірити

8 заяв з області здорового харчування, яким не потрібно вірити

Кава шкодить серцю, їжа пізно ввечері робить товстим, темний хліб набагато корисніший. Ці та інші заяви з області здорового харчування добре відомі багатьом, – але чи можна їм вірити?

Численні заяви з розряду рекомендацій про здорове харчування не витримують критики, і вірити їм не потрібно. Ось добірка подібних тверджень.

Коричневий цукор кращий за білий. Це не так. Різниця між ними лише в тому, що в одному випадку цукор після рафінування фарбують невеликою кількістю соку, або не очищають його повністю. Обидва продукти рясніють калоріями і однаково сильно пошкоджують зуби.

Любов до солодкого доводить до діабету. Така заява здається виправданою, але перш за все появі діабету сприяє надлишок жиру (особливо на животі) – він виділяє речовини, що провокують посилення запальних процесів в організмі, в зв’язку з чим розвивається дане захворювання. Ожиріння виникає не через солодощі, а внаслідок надмірного споживання калорій.

Читайте також:  Розкрито простий спосіб підвищити рівень «хорошого» холестерину

Кава погано впливає на серце. Не потрібно вірити цій заяві. До теперішнього часу різні дослідження показали, що кава, зерна якої містять багато корисних речовин, прекрасно вписується в систему здорового харчування – вживання напою до 4 чашок в день навіть захищає міокард.

Сухі хлібці менш калорійні, ніж звичайний хліб. Ще одна помилка з області здорового харчування. Хлібці практично не містить води, що робить продукт більш щільним і насиченим калоріями.

Цільнозернові продукти хороші для схуднення. Заява про те, що вони забезпечують тривалу ситість, звучить дуже часто, проте вірити їй не потрібно. Цільне зерно дуже корисне, – але у вигляді малооброблених, невідшліфованих круп. У продуктах воно зазвичай розмолото, піддано тепловій обробці, а тому швидко розпадається в кишечнику, сприяючи швидкому відчуттю голоду.

Читайте також:  Медики перерахували продукти, які провокують прищі

Темний хліб корисніше. Професійним експертам в області здорового харчування добре відомо: житній хліб, може містити набагато більше цукру (його забарвлення забезпечується саме цим).

Пізня їжа веде до зайвої ваги. Одна з найвідоміших заяв з області здорового харчування, якому не потрібно вірити. Час отримання організмом їжі впливає на появу зайвих кілограмів незрівнянно менше, ніж загальна кількість калорій, з’їдених за добу.

Смаження знищує антибіотики в м’ясі. Федеральний інститут оцінки ризику (Німеччина) констатує: розпад залишків антибіотиків під впливом тепла залежить від їх типу, деякі цілком термостабільні і залишаються в їжі навіть після сковорідки або гриля.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News