Всупереч поширеному переконанню, що венеричні інфекції передаються тільки статевим шляхом, воно в корені невірно. Не обов’язково займатися сексом, щоб «схопити» болячку. Розберемося разом, як ще можуть передавати інфекції.

Способи передачі вірусних статевих захворювань та їх види

Для зручності згрупуємо матеріал наступним чином – складемо список відповідностей «хвороба – методи розповсюдження»:

  • Чули що-небудь про герпес? Напевно, так. Їм вражені близько 90% населення Землі, активними переносниками в залежності від часу року і стадії розвитку або загострення є 50% з них. Згідно з медичними даними, один з різновидів — статевий герпес можна «схопити» безліччю шляхів, починаючи від повітряно-крапельного до простого тактильного.
  • Про папіломи ви теж, напевно, щось таки чули. Щоб заразитися таким неприємним вірусом, досить простого шкірного контакту. І мова зовсім не про статеві органи або слизові, досить простого дотику рукою ураженої області, і папіломи перекинуться на «свіжі» здорові покрови.
  • Несправедливо було б не згадати ВІЛ. Інформації про нього досить багато, але чомусь деякі переконані, що передача і зараження можливі лише при незахищеному статевому акті. Ні, і з тілесними рідинами – з молоком матері дитині, при переливанні крові і т. п.
  • Сифіліс – жахлива хвороба. Він може передаватися навіть після простого поцілунку. І пам’ятайте про безвідповідальні дотики!
Читайте також:  5 способів знизити ризик смертельного захворювання

Обережніше, шановні читачі, якщо ведете активне статеве життя. Партнер повинен бути постійним, і ви повинні бути впевненим в ньому, інакше неприємні назви хвороб можуть стати для вас не просто назвами. Бережіть себе і своє здоров’я!

Джерело: HeadInsider