Людський організм на 50-70% складається з води. Такий показник є нормальним, і необхідний для нормального функціонування організму. Але іноді наше тіло накопичує занадто багато рідини, завдаючи набряклості. Вода може накопичуватися в органах кровообігу, м’яких тканинах і порожнинах. Це утворює м’які припухлості на кінцівках, які іноді можуть мати досить страшний вигляд.

Причин накопичення рідини може бути багато. Набряклість може бути спровокована навіть просто веселим вечором, наповненим спиртними напоями. Жінки часто страждають від набряклості в певний момент менструального циклу. Але також явище може свідчити про дисфункцію нирок, тому краще відразу звернутися до лікаря для з’ясування істинної причини проблеми.

Щоб самостійно знизити рівень накопиченої рідини, можна використовувати наступні домашні методи:

1. Зменшити споживання солі

Куховарська сіль (хлорид натрію) допомагає контролювати баланс рідини в організмі. Але надмірне вживання солі провокує затримання води в клітинах, за яке відповідає метал натрій. Тому при перших ознаках набряку потрібно відразу скоротити кількість споживаної харчової солі. Особливо потрібно звернути увагу на консерванти і, так звані, снеки. У деяких продуктах рівень солі може бути небезпечним для здоров’я, не кажучи вже про накопичення води в клітинах.

2. Виконувати фізичні вправи

Для профілактики набряклості вкрай важливо нормальний кровообіг. Слабкий кровообіг провокує підняття тиску в капілярах, від чого особливо страждають ноги. Тому рекомендується виконувати зарядку з підйомами ніг, і краще, якщо вона буде не ранковою, а потроху протягом дня. Регулярні заняття спортом також значно знизять шанс появи набряклості на тілі.

3. Збільшити споживання мінералу магнію

Магній вкрай необхідний для нормального функціонування цілого організму. Більш ніж 300 процесів життєзабезпечення неможливі без достатньої кількості мінералу. Аналогічно і відведення зайвої рідини з організму. Особливо ефективний магній для жінок у період репродуктивного циклу. Отримати магній можна, вживаючи мигдальний горіх, зелень, цільні зерна і натуральний темний шоколад.

4. Збільшити споживання білків

Якщо в організмі недостатня кількість протеїну, рідина з клітин не може повноцінно повернутися в капіляри. Це і призводить до набряклості. Тому часто при схудненні, особливо на голодуванні, можна помітити роздутий живіт. Рекомендується включити в раціон сир, яйця, молоко, курячу грудку, тунець, боби, сочевицю і інші продукти, багаті протеїном.

5. Збільшити споживання вітаміну В6

Вітамін В6 володіє тими ж властивостями, що і магній по відношенню до виведення води з тканин. Крім того, вітамін володіє безліччю інших корисних властивостей, тому в будь-якому випадку необхідно збільшити його вживання. Отримати його можна, вживаючи печінку, висівки і пророслу пшеницю, яєчні жовтки, оливкова олія та ін.

6. Вживати сечогінні засоби

Швидкий і ефективний спосіб вивести з організму зайву рідину – прийом сечогінних препаратів (діуретиків). Неважко здогадатися, як саме такі засоби виводять воду з тканин. Для цього можна придбати спеціальні аптечні препарати. Але щоб уникнути вживання зайвих хімічних елементів, можна їсти натуральні сечогінні продукти. До таких належать цибуля, бобові, зелень, виноград і кави.

7. Збільшити споживання калію

Мінерал відомий своїми сечогінними властивостями. Тому для виведення рідини з клітин потрібно поповнити раціон продуктами, багатими калієм. Також можна просто пити таблетки з мінералом. Що стосується натуральної їжі, той найбільше елемента міститься в картоплі, бобових, сухофруктах, лососеві, броколі, шпинат і в багатьох фруктах.

8. Провести процедуру брашингу

Вивести рідину із тканин допоможе лімфодренаж. Для цього використовують звичайну щетинну щітку. Для проведення процедури потрібно протягом 10-20 хвилин масажувати тіло щіткою. Про ефективність процедури підкаже бажання сходити в туалет. Крім того, процедура налагоджує кровообіг і сприятливо впливає на шкіру, видаляючи відмерлі відмерлі клітини.

9. Обмежити споживання швидких вуглеводів

Дуже важливо контролювати нормальний рівень цукру в крові, як і інсуліну. Стрибки рівня зазначених речовин провокують накопичення натрію, тієї самої солі, зазначеної в першому пункті. Найбільше швидких вуглеводів міститься в оброблених зернових продуктах і очищених сахарах.

10. Пити більше води

Останній пункт може здатися Вам дивним, але він не менш важливий, ніж інші. По-перше, чим більше води Ви п’єте, тим частіше виникає бажання піти в туалет. По-друге, вода дозволяє вимити рідину, яка накопичилася в клітинах, тобто відбувається активна її циркуляція в організмі. Тому особливо корисно щодня випивати по 2 склянки води на голодний шлунок. Щоб закріпити ефект, рекомендується пити ще 2 склянки перед сном.

Як бачите, позбутися від набряклості неважко. Для цього потрібно розглянути свій раціон харчування і поповнити його вітамінними комплексами. Також корисні фізичні навантаження.

Не бійтеся при необхідності скористатися нашими порадами, вони точно не зашкодять. Але у випадку масштабних набряклостей краще відразу звернутися до лікаря, щоб уникнути негативних наслідків накопичення води в клітинах. Переконавшись у користі рад, обов’язково поділіться ними зі своїми близькими.

Джерело: HeadInsider