На питання відповіла дієтологиня Галина Барташевич, вона попередила, що занадто часте поїдання вівсяної каші може сприяти руйнівному для кісток остеопорозу.

Фахівчиня пояснила, чому їсти вівсянку кожен день може бути шкідливо? Справа в тому, що крупа містить багато фітатів (форма фітіновой кислоти) – дані речовини погано піддаються перетравлюванню. Тому, перебуваючи в шлунково-кишковому тракті, фітати знижують засвоюваність корисних і необхідних для нормальної роботи організму поживних речовин – мінералів, крохмалів, білків, жирів. Постійне вживання містять їх продуктів може сприяти дефіциту важливих мікроелементів і в кінцевому підсумку втрати кісткової маси.

“Вівсянку кашу на сніданок потрібно їсти не кожен день, а два–три рази на тиждень. Часте споживання шкідливе, оскільки перешкоджає нормальному засвоєнню кальцію, чий недолік може послабити кісткову систему людини, а також погано позначитися на інших аспектах здоров’я”, – розповіла Барташевич.

Фахівчиня уточнила, що відмовлятися від вівсянки повністю не потрібно, так як вона дійсно містить масу корисних нутрієнтів (наприклад, вітаміни групи в). Але їсти її слід, чергуючи з іншими крупами: медикиня рекомендує включати в раціон гречану, ячну каші.