Завагітнівши і ставши на облік у жіночу консультацію, ми дивуємося тому, як часто потрібно відвідувати лікарів і здавати різні аналізи. Під час вагітності практично всі органи матері, відчувають підвищене навантаження і працюють в ударному режимі.
 

Якщо говорити про нирки, то це відбувається в силу того, що вони тепер виводять продукти метаболізму не тільки матері, але й плоду.
 
Які небезпеки підстерігають нирки під час вагітності?
 
Особливо уважно варто стежити за своїм організмом під час вагітності, якщо проблеми з нирками були і до неї. Саме тому так важливо пройти повний лікарський огляд і здати аналізи ще на етапі планування вагітності. У більшості випадків лікарі дозволяють вагітніти, але необхідний постійний медичний контроль, а, можливо, і госпіталізація.
 
Варто пам’ятати про те, що часто хвороби нирок можуть бути спровоковані інфекціями статевих шляхів. Звичайно, добре, якщо вони повністю вилікувані до вагітності. Але справа в тому, що в ці дев’ять місяців імунітет слабшає, і ймовірність виникнення запальних процесів зростає. Отже, зростають і шанси розвитку запалення в сечовому міхурі, нирках.
 
Що примітно, жінка може і не відчувати, що у неї є проблеми з нирками, тобто не відчувати жодних больових відчуттів, такий стан навіть отримав назву «безсимптомна бактеріурія». Саме тому настільки важливі регулярні аналізи сечі. Вони допоможуть виявити наявність бактерій в сечі і почати своєчасне лікування. Найчастіше воно полягає в певній дієті, у вживанні трав’яних настоїв, але іноді доводиться приймати антибіотики, дозволені під час вагітності.
 
Але, навіть якщо раніше у вагітної не було ні яких проблем з нирками, не виключено, що може розвинутися так званий пієлонефрит вагітних. Це відбувається через те, що збільшується матка починає тиснути на сечоводи. Внаслідок порушення відтоку сечі створюються сприятливі умови для розмноження патогенної флори. Запобігти або, якщо захворювання вже почалося, вилікувати його допоможуть не тільки дієта і ліки, а й спеціальна лікувальна гімнастика, а також має значення своєчасне спорожнення сечового міхура.
 
До лікування пієлонефриту варто підійти з усією серйозністю, оскільки він може призвести до розвитку внутрішньоутробної пневмонії у дитини, а також стати причиною інших серйозних порушень вагітності. Уникнути цих неприємностей може своєчасна консультація у лікаря, який повинен призначити антибіотикотерапію.
 
Хоча проблеми з нирками можуть початися на будь-якому терміні вагітності, особливо уважними варто бути в 22-28 тижнів і за кілька тижнів до передбачуваної дати пологів:
 
1. Дотримуватися рекомендованоої лікарем дієти, особливо, що стосується вживання солі, спецій і рідини.
 
2. Оптимально поєднувати відпочинок, сон зокрема, і рухову активність. Але пам’ятайте, що фізичні вправи можна робити тільки після консультації з лікарем, який спостерігає вагітність.
 
3. Не допускайте переохолодження.
 
4. Дотримуйтесь правил гігієни.
 
5. Своєчасно спорожняйте сечовий міхур.
 
6. Запам’ятайте тривожні симптоми, при яких варто негайно звертатися до лікаря: набряки, болі в попереку, підвищення температури тіла, запальні процеси.

Читайте також:  Лікарка розповіла, чи можна зупинити процес старіння

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОВНІТИ НА ПОЧАТКУ ВАГІТНОСТІ ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНО

ГРИП ПРИ ВАГІТНОСТІ

ЧИМ СИГАРЕТА НЕБЕЗПЕЧНА ДЛЯ ПЛОДУ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News