Ще одне дослідження показало, що захоплення фастфудом та іншими типами про «порожніх» калорій, завдає шкоди мозку. Але навіть один шоколадний батончик на добу може зменшити ризик деменції на 3%.

Дослідники з Tianjin Medical University дійшли висновку про те, що раціон з газування, печива та чіпсів становить небезпеку не тільки для нашої талії. Чим більше у нашому харчуванні так званих «порожніх» калорій, тим вищий ризик розвитку деменції.

Автори дослідження спостерігали понад 70 000 людей середнього віку протягом 10 років, щоб визначити наслідки різних типів харчування, включаючи і популярну західну дієту, що містить велику кількість ультрапереробленої їжі.

Читайте також:  У Великобританії назвали 4 види чаю для боротьби з літнім безсонням

Виявилося, що фанатики «порожніх» калорій на 43% частіше стикалися з небезпечним життя розладом пам’яті, порівняно з тими, хто вживав мінімум цієї їжі. Споживачі ультраперероблених продуктів харчування поглинали 810 г цієї їжі на добу, що становить в середньому еквівалент трьох з половиною біг-маків. Представники протилежного табору вживали трохи більше 225 гр на добу.

Хоча це дослідження не довело, що погане харчування провокує деменцію, його результати стали ще одним підтвердженням можливого зв’язку між двома явищами.

Крім того, китайські вчені виявили, що включення до раціону хоча б однієї плитки шоколаду або чашки з пластівцями ефективно зменшує ризик деменції на 3%. Отже, невеликі та керовані чинники життя грають дуже значну роль у формуванні ризику старечого недоумства.

Читайте також:  Які продукти потрібно їсти для кращого відновлення печінки?