Ближче до кінця тижня у багатьох виникає спокуса випити склянку алкоголю, щоб розслабитися після довгого робочого дня. У вихідні, коли робота далеко від розуму багатьох, може споживатися більша кількість. Однак, хоча це забезпечує короткострокове полегшення, його довгострокові наслідки можуть бути катастрофічними для довголіття.

Протягом поколінь вчені та лікарі намагалися уповільнити процес старіння та зрозуміти, яку роль відіграють певні фактори. Алкоголь є одним із таких факторів, і роль, яку він грає, є значною.

Згідно з дослідженням лише п’ять келихів вина на тиждень можуть прискорити старіння.

Алкоголь починає впливати на ДНК організму, ушкоджуючи частину ниток, відомих як теломери.

Чому це пошкодження важливе?

Раніше дослідження пов’язували ушкодження теломер із підвищеним ризиком неврологічних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера.

Висновки були зроблені після того, як вчені проаналізували довжину зазначених теломер у лабораторних умовах. Незважаючи на лякаючий характер результатів дослідження, є одна застереження. Дослідження не виявило зв’язку між споживанням алкоголю та біологічним старінням нижче за відмітку в 17 одиниць.

Це відкриття передбачає, що ушкодження теломер потрібна мінімальна кількість алкоголю.

“Подібні стосунки з алкоголем були описані для інших наслідків для здоров’я”.

Укорочені теломери були запропоновані як фактори ризику, які можуть викликати ряд важких вікових захворювань, таких як хвороба Альцгеймера.