Дзеркальна агнозія може сигналізувати про пошкодження тім’яної частки мозку, йдеться у повідомленні.

У міру розвитку деменції пацієнти часто позбавляються незалежності через виснажливу сплутаність свідомості. Іноді агнозія є причиною дезорієнтації, що порушує сприйняття хворими людей та предметів. Невірна ідентифікація відбитих образів самого себе – ще одна відома особливість агнозії, яка в медицині називається дзеркальною агнозією, пише Express.

У медичній літературі його часто описують у хворих, які перенесли порушення мозкового кровообігу або нейродегенеративне захворювання.

Агнозія описує рідкісний розлад, що характеризується нездатністю обробляти сенсорну інформацію від предметів чи людей. Люди з агнозією можуть мати труднощі з «розпізнаванням геометричних особливостей об’єкта чи особи», незалежно від цього, наскільки вони їм знайомі.

Стан може бути обмежений однією сенсорною модальністю, такою як зір або слух, викликаючи труднощі з розпізнаванням предмета як чашки або ідентифікацією звуку як кашлю. Однак усі п’ять почуттів можуть бути порушені.

У медичному звіті 62-річної пацієнтки з хворобою Альцгеймера йдеться про те, що вона добре справлялася з усіма тестами на розпізнавання осіб, крім тих, які стосувалися її власного відображеного зображення.

«Вона не дізналася про своє дзеркальне відображення, а натомість думала про нього як про живу людину, яка не говорить. Неодноразово вона питала ім’я людини і, нарешті, заявила – “ось жінка, яка не знає свого імені”».