Що таке змішане вигодовування, коли малюкові може знадобитися догодовування, і як правильно організувати цей процес?

Грудне молоко – основний і найцінніший продукт для немовляти. Формули сучасних молочних сумішей максимально наближені до його складу, максимально, але не повністю. У складі молочних сумішей немає захисних антитіл і ферментів, які містяться в грудному молоці. До того ж жирність маминого молока постійно змінюється, залежно від потреб малюка. І, звичайно ж, годування грудьми – це не просто процес насичення, а й спілкування з мамою. Неможливо переоцінити важливість грудного вигодовування.

Проте бувають такі випадки, коли малюкові недостатньо того молока, яким його може забезпечити мама.

Чи вистачає дитині молока

Ось основні ознаки, що дозволяють зрозуміти, чи вистачає немовляті молока під час годувань грудьми.

Якщо малюк набирає вагу, згідно своєї вікової норми, то він отримує достатню кількість молока. (1 квартал +200 г / тиждень; 2 квартал +130 г / тиждень; 3 квартал + 85 г / тиждень; 4 квартал + 75 г / тиждень). В нормі маса тіла дитини збільшується вдвічі протягом перших чотирьох місяців, і в троє – протягом першого року життя.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

Також показовою є і частота сечовипускань. У діток першого року життя (за винятком першого тижня), що не випробовують недоліку в маминому молоці, частота сечовипускань становить 12-25 разів на добу, далі по мірі росту дитини частота поступово зменшується. Якщо ж кількість сечовипускань у дитини становить менше 6 разів за добу, це може означати, що йому не вистачає материнського молока.

Також догодовування може знадобитися, якщо дитина народилася недоношеною, якщо мама хворіє і приймає ліки, несумісні з грудним вигодовуванням, якщо мама змушена працювати в офісі, і не може годувати дитину у зв’язку з такою ситуацією.

Як розрахувати кількість суміші потрібної для догодовування

Щоб зрозуміти, яку кількість грудного молока висмоктує дитина за одне годування, можете зважити її до і після їжі. Різниця – це і є кількість молока в грамах. Відсутній обсяг можна компенсувати дитячою молочною сумішшю. Такий спосіб годування називають змішаним вигодовуванням.

Читайте також:  Вплив телемедицини на доступність медичних послуг у віддалених регіонах
Правила процесу смешенного вигодовування

Спершу запропонуйте малюкові груди. Згідно з правилами змішаного вигодовування, пропонувати дитині суміш потрібно лише в тому випадку, якщо вона висмокче недостатню кількість грудного молока. Краще догодовувати дитину з спеціальної ложечки або спеціальної системи додаткового вигодовування, а не з соски. Часто діти, які отримують суміші з пляшечки, зовсім відмовляються від грудей. Якщо ви повністю замінюєте одне або декілька натуральних годувань молочною сумішшю, харчування потрібно готувати відповідно до вказівок, позначеними на етикетці обраної молочної суміші або відповідно до рекомендацій педіатра. Під час нічних годувань або коли малюк сонний, давайте йому виключно груди. Обов’язково прикладайте малюка до грудей між 3 і 8 годинами ранку. В цей час виробляється високий рівень пролактину, відповідального за прибуття молока.

Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!

Процес адаптації до змішаного харчування – непростий для малюка процес. Тому догодовування сумішшю повинно обов’язково обговорюватися з педіатром. Переклад малюка на змішане харчування – крок серйозний. І підбір такого харчування, щоб уникнути алергії, проводиться строго індивідуально.

Якщо ж вам довелося по ряду обставин перевести дитину на змішане вигодовування, а після і на штучне – це не привід для страхів і комплексів. Це всього лише ваша індивідуальна ситуація. Зрозуміло, грудне вигодовування – кращий вибір для дитини. Але якщо у вас немає можливості підтримати його, пам’ятайте, ви даєте своєму малюку не менше любові і турботи, ніж мами, що годують грудьми, а це найголовніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 МІФІВ І ФАКТІВ ПРО ГРУДНЕ ГОДУВАННЯ

ДІЄТА І ГОДУВАННЯ: ПОЄДНАТИ НЕПОЄДНУВАНЕ