Чому підлітки починають палити? Виявилося, що основною причиною цього є зовсім не бажання виглядати дорослими, а стрес.

Прийнято вважати, що підлітки тягнуться до сигарет і спиртних напоїв через бажання виглядати дорослими, або просто наслідуючи старшим. Однак нове дослідження вчених з Anglia Ruskin University у Великобританії показало, що основним рушійним фактором підліткового куріння є стрес. Іншою причиною виявилася нудьга, що чимало здивувало авторів дослідження. Вони з’ясували, що 70% підлітків з бідних районів почали палити під впливом стресу. Якщо матеріальне становище їхніх сімей бувало трохи більш стійким, то кількість закуривших з-за стресу падало до 62,6%.

Також досить часто підлітки тяглися до сигарет просто з-за нудьги і бажання чимось себе зайняти. Куріння допомагало їм соціалізуватися, тобто спілкуватися і відчувати себе рівними з іншими представниками їх соціуму, воліють сигарети. В цілому, саме стрес є найголовнішою причиною підліткового куріння, навіть з урахуванням матеріального становища родини самого підлітка. Ця інформація має враховуватися фахівцями, що займаються боротьбою з цією шкідливою звичкою. Відомо, що ранній початок куріння викликає сильну залежність, і значно більш негативно впливає на здоров’я людини.

Якщо підлітки так сильно страждають через стрес, що починають курити, значить, психологам необхідно посилити роботу і запропонувати стратегії, які б виявилися ефективними у справі зниження підліткового стресу. Дослідники пропонують використовувати для цих цілей соціальних працівників.