Риб’ячий жир, безумовно, знайомий всім, хто народився в СРСР. І мало хто ставиться до цієї добавки з повагою, але пора забути дитячі образи. Риб’ячий жир дійсно дуже корисний.

Давно відомо, що риб’ячий жир містить безліч корисних речовин, включаючи необхідні організму жирні кислоти. Особливо корисна в цьому відношенні червона риба, наприклад, лосось. Але не всі можуть дозволити собі їсти рибу і морепродукти в достатньому обсязі, тому риб’ячий жир досі популярний як біодобавка. Правда, зараз на ринку представлений в основному синтезований продукт, який не має відношення до риби, але ідентичний за складом.

Читайте також:  Кава, яка вживається без цукру, допомагає скинути вагу

Нещодавно американські вчені випробували новий препарат для профілактики хвороб серцево-судинної системи, що складається з риб’ячого жиру. Протягом п’яти років більше чотирьох тисяч осіб, у яких підвищений ризик серцево-судинних захворювань, брали добавку. Контрольна група отримувала замість риб’ячого жиру пустушку.

Результат виявився вражаючим – у тих, хто приймав препарат, ризик розвитку серцево-судинних захворювань, в тому числі, інфаркту та інсульту, виявився на 25% нижчий, ніж у контрольної групи.

При цьому добавка добре переносилася учасниками експерименту, ніяких шкідливих впливів на організм виявлено не було. Є і ще одна цікава деталь – риб’ячий жир не тільки рятує від хвороб серця, але і дуже корисний для шкіри, волосся і нігтів.

Читайте також:  Лікарі пояснили причину раптової зупинки серця у молодих