Як вважають фахівці, погана спадковість є причиною не більше 10% від усіх випадків раку. Тим не менш, є люди, яким гени буквально не залишають шансу – ризик розвитку раку при певних мутації може бути близьким до 100%.

В Асоціації по боротьбі з онкологічними захворюваннями розповіли, які види раку найчастіше бувають викликані генетичними особливостями. Зараз вченим відомі багато варіацій генів, які можуть багаторазово підвищувати ризик розвитку того чи іншого виду раку. Наприклад, для людини в середньому ризик захворіти на рак шлунка протягом життя становить частки відсотка, а за наявності лише однієї мутації в певному гені цей ризик може збільшитися до 70%. І це без урахування інших провокуючих чинників.

За даними фахівців, спадковістю обумовлені приблизно 5-10% від усіх випадків раку. Найчастіше «сімейний рак» розвивається в молодому віці, до 40 років. Онкологія у дітей, навпаки, буває пов’язана зі спадковістю не так часто.

Серед «сімейних» видів раку виділяють дві основні групи – захворювання репродуктивної системи, наприклад, молочної залози, яєчників і яєчок, а також пухлини органів травлення: кишечника, підшлункової залози.

Є думка, що «генетичний рак» розвивається без впливу інших факторів, але вчені вважають, що це не так – шкідливі звички, екологія, харчування, фізична активність грають свою роль.

Зараз є генетичні тести, здатні показати всі відомі науці небезпечні мутації. Їх рекомендують проходити всім, хто має двох і більше прямих родичів, що стикалися з раком.