Вік є найбільшим фактором ризику розвитку деменції, тому цілком природно турбуватися про те, що в середньому віці можна втратити ключі та забути імена. Проте втрата пам’яті який завжди є першою ознакою занепаду мозку.

Тривога може передувати діагнозу деменції на 10 років, пише Express.

“Тривога стає все більш визнаним предиктором когнітивного погіршення у людей похилого віку і у людей з легкими когнітивними порушеннями”, – говорить BMJ. Тривога може бути незалежним фактором ризику деменції, що визначається тут як попередня діагностики деменції терміном до 10 років”.

Дослідження, у яких взяли участь 29 819 учасників, виявили позитивний зв’язок між клінічно значущою тривогою та деменцією у майбутньому.

«Клінічно значуща тривога в середньому віці була пов’язана з підвищеним ризиком розвитку деменції протягом щонайменше 10 років. Вони додали, що відкриття може вказувати на те, що тривога може бути фактором ризику «старечого недоумства», – BMJ.

Тривожність – що це таке?

Тривога – це почуття занепокоєння чи страху, яке може бути легким чи сильним. У кожного в якийсь момент життя виникає відчуття тривоги. Наприклад, ви можете хвилюватися і турбуватися про складання іспиту, медичний тест або співбесіду при прийомі на роботу.

Тим не менш, деяким людям важко контролювати свою занепокоєння. Їхнє почуття занепокоєння більш постійно і часто може впливати на їхнє повсякденне життя.

Важливо відзначити, що тривога також може йти за діагнозом деменції.