Білі плями на нігтях, попри існуючу думку, не говорять про погане постачання мінералами. Як насправді слід інтерпретувати зміни нігтів, пояснює лікар-дерматолог Григорій Гольдін.

Білі плями на нігтях. Довгий час їх пов’язували з імовірним дефіцитом кальцію, але такі плями насправді є повітряними кишенями, що з’являються найчастіше через невеликі травми. З косметичної точки зору білі смужки і точки на нігтях, але вони абсолютно нешкідливі.

Жовті плями та ямки. На пластинах можуть з’являтися коричнево-жовті, немов масляні плями. За словами Гольдіна, така зміна нігтів – одна з ознак псоріазу, аутоімунного захворювання з характерними плямами на шкірі. Також при псоріазі на поверхні нігтів можуть виникати поглиблення. Помітивши ці ознаки слід звернутися до фахівців.

Форма пластини. Нігтьова пластина стає запалою як жолоб, загинаючись усередину і візуально нагадуючи ложку – подібна зміна відома як койлоніхія. Спусковим гачком для нього є дефіцит заліза, анемія. Чи треба говорити, що ці проблеми слід обов’язково вирішувати?

Ломкість. Якщо нігті стають занадто тонкими та ламкими, це часто буває пов’язане з нестачею мінеральних речовин у раціоні. Але ламкі нігті також можуть вказувати на проблеми із щитовидною залозою, тому потрібно поспостерігати, чи немає інших можливих ознак дисфункції залози.

Жовті, потовщені нігті. Звичайна подібна зміна викликається грибковою інфекцією, яка, у свою чергу, може говорити про ослаблену імунну систему або порушений кровообіг. Причинами такого порушення може бути атеросклероз (розмноження бляшок холестерину всередині артерій і судин) або діабет. Грибок нігтів необхідно лікувати терміново. Заодно необхідно з’ясовувати причину, що викликала грибкову інфекцію.