Нове дослідження показує, що люди, які споживають велику кількість вітамінів С і Е, можуть знизити ризик хвороби Паркінсона майже на третину.

Продукти з високим вмістом вітаміну С включають апельсини, полуницю, броколі та брюссельську капусту. Продукти з високим вмістом вітаміну E включають шпинат, зелень капусти, гарбуз і горіхи, такі як мигдаль і арахіс.

Як дві поживні речовини можуть запобігти хворобі Паркінсона? За словами європейських дослідників, які брали участь у новому дослідженні, вітаміни C і E також є антиоксидантами, які можуть запобігти пошкодженню клітин, спричиненому хворобою Паркінсона. Зокрема, антиоксиданти можуть допомогти протидіяти “нестабільним” молекулам і окислювальному стресу, який може привести до втрати хімічної речовини мозку, званого дофаміном, що є ознакою цього стану.

“Захисна дія вітамінів на ризик хвороби Паркінсона може бути обмежена конкретними вітамінами, такими як вітаміни E і C. отже, вживання в їжу продуктів, багатих вітамінами E і C, може допомогти запобігти розвитку хвороби Паркінсона», – сказав дослідник Ессі. Хантікайнен з Міланського університету Бікокка в Італії. – “Крім того, високі концентрації вітаміну С виявлені в центральній нервовій системі, де він володіє нейропротекторними властивостями”, – пояснила вона.

Хантікайнен зазначив, що це дослідження не може довести, що вітаміни E і C запобігають хворобі Паркінсона, тільки те, що високий рівень цих вітамінів пов’язаний з більш низьким ризиком розвитку хвороби.

Хвороба Паркінсона – це руховий розлад. Він поступово знижує дофамін, хімічну речовину в мозку, що впливає на мову, ходьбу і рівновагу. Причини невідомі, немає ні ефективних методів лікування, ні ліків.