Вушна сірка є набагато важливішою субстанцією, ніж це може здатися, – про що свідчить дослідження фахівців з Хімічного Центру «Monell» у Філадельфії. Вчені з’ясували, що сірка з вух може грати роль справжніх «секретних матеріалів» організму, утримуючи в собі інформацію про стан здоров’я, харчові звички, хвороби і не тільки.

«Наше попереднє дослідження довело, що запах поту може передавати велику кількість інформації про людину, включаючи інформацію про поле, статус здоров’я та сексуальної орієнтації. Ми вважаємо, що і вушна сірка може містити інформацію подібного характеру про людину », – зазначив у своїй доповіді автор дослідження доктор Джордж Прети.

Команда фахівців під кураторством Преті зібрала вушну сірку у 16 чоловіків – європейців і азіатів. Перевірка зразків показала, що у добровольців європеоїдної раси вушна сірка містить більше бортових молекул, що роблять її більш вологою і пахучою. Учені відкрили, що за тип вушної сірки відповідає однонуклеотидна мутація в гені ABCC11. Люди східноазіатського походження є носіями варіації цього гена, завдяки чому володіють сухою білою вушною сіркою. Також у них менш інтенсивний, в порівнянні з іншими етнічними групами, запах пахвового поту, тому дослідники вважають, що один і той же ген контролює і піт, і вушну сірку.
 
При цьому запах поту індивідуальний і може використовуватися для ідентифікації особи. Вчені вважають, що аналогічну функцію може забезпечувати і вушна сірка.
 
Аналіз вушної сірки може видати про людину унікальні подробиці.

«Запах вушної сірки може розповісти нам, що людина їла і де вона була. Вушна сірка – це секрет, потенціал якого в якості джерела інформації про людину досі ніколи не був задіяний », – повідомив у зв’язку з цим Джордж Прети

Дослідники говорять, що жирова основа вушної сірки виявляється вмістилищем для жиророзчинних пахучих хімічних речовин, супроводжуючих різні пов’язані з порушенням метаболізму захворювання – це робить її відмінним «проявником» прихованих хвороб людини. Принаймні, два захворювання – лейциноз і алкаптонурія – вушна сірка дозволяє виявити ще до аналізів сечі і крові.

Читайте також:  Лікар попередила, на яких продуктах небезпечно заощаджувати

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ СИЛЬНО ПОТІЄТЕ?

ЧИМ ПАХНУТЬ ХВОРОБИ: СТАВИМО ДІАГНОЗ ПО ЗАПАХУ