Поширення ожиріння пов’язане не з якимось типом харчування, а із скороченням фізичної активності. Так вважають вчені з Стенфорда, що вивчили дані національного опитування, яке проводилося протягом 12 років. Про це повідомляє прес-служба американського університету.

Причина повільного ожиріння американців не в харчуванні, а в зникненні фізичних навантажень. За останні 26 років добове споживання калорій зросла незначно, в той час як рівень фізичних навантажень впав до історичного мінімуму. Ця остання обставина і пояснює, на думку вчених зі Стенфорда, епідемію ожиріння.
 
У Стенфорді вивчили дані національного опитування, що проводилося в Штатах з 1988 по 2010 роки. У ньому взяло участь більше 17 тисяч американців з 1988 по 1994 рік і більше 5 тисяч американців з 1995 по 2010 роки. Всі вони повідомляли детальну інформацію про тривалість, інтенсивнысть і частоту своїх тренувань. У результаті з’ясувалося, що «ідеальним» для себе опитувані вважають 2,5 години фізичного навантаження в тиждень при помірный інтенсивності тренування, і одна година 15 хвилин – при «важких» тренуваннях.
 
Виявилося також, що за 26 років кількість жінок, які обходяться без спортивної активності, зросла з 19% до 52% (!), А число чоловіків – з 11% до 43%. У той же час кількість жінок, що страждають ожирінням, за той же період зросла з 25% до 35%, а чоловыкыв, якы страждають ожирінням – з 20% до 35%. Вчені відзначають, що калорійність щодобового харчування за ці роки не змінилася.
 
Повідомляється, що результати роботи дослідників будуть представлені в номері журналу The American Journal of Medicine за серпень цього року.

Читайте також:  Психолог перерахувала 5 ознак початку депресії

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОЖИРІННЯ: КОЛИ ВАГА СТАЄ ВЖЕ ЗАЙВОЮ?

СТУПЕНІ ОЖИРІННЯ

ОЖИРІННЯ І ГОРМОНИ