Чи можна повернути слуховий апарат, якщо не підійшов? Таким питанням нерідко задаються люди з приглухуватістю перед тим, як придбати цей досить дорогий прилад. На жаль, закон забороняє повернення медичних приладів продавцеві після їх використання. Але центр «Беттертон» у містах України пропонує альтернативний вихід – послугу пробного носіння слухового апарату. Протягом тижня можна зрозуміти, чи підходить вам обрана модель.

Для чого потрібно пробне носіння слухового апарату?

Адаптація для слухового апарату – складний та досить індивідуальний процес. При цьому дуже важливо, щоб сама його модель співпадала з потребами користувача. Не менше значення відіграє правильність налаштування. Нерідко на етапі звикання доводиться вносити додаткові коректування у програму приладу.

Слід зазначити, що період адаптування залежить також від того, наскільки добре підходить користувачу обрана модель. На прийомі в сурдолога він може ні на що не скаржитись, а коли виходить у «реальний» світ, з усіма його звуками (шум транспорту, гул у метро, людський галас тощо), розгублюється. На легкість адаптації також впливає багато індивідуальних факторів:

  • Ступінь ураження слуху
  • Вік пацієнта
  • Фізичний та емоційний стан
  • Досвід попереднього носіння слухового апарату

Загалом на звикання уходить від двох тижнів до двох місяців. Але зрозуміти, чи підходить носію обрана модель апарату, можна вже після першого тижня користування. Саме тому центр «Беттертон» у Києві, Львові, Кременчуці, Кривому Рогу  пропонує послугу пробного носіння слухового апарату.

Плюси тестування слухового апарату

Ця послуга дуже зручна та має безліч переваг:

  • Можливість випробувати налаштований прилад в умовах реальної експлуатації – це дає змогу зрозуміти, як він поводиться у різному акустичному середовищі
  • Полегшення переходу з однієї моделі приладу, до якої користувач встиг звикнути, на іншу
  • Змога протестувати, як взагалі працюють слухові апарати, чи прості вони у користуванні та догляді – корисна для тих, хто підбирає пристрій вперше
  • Шанс розвіяти сумніви щодо правильності вибору моделі

Однак слід попередити, що в цієї послуги є свої «підводні камені». Річ у тому, що в незвички новий апарат може здатися недостатньо зручним. Тому важливо на етапі пробного носіння детально консультуватися зі спеціалістом, розповідати йому про свої відчуття. Можливо, знадобиться додаткове налаштування щоб скоригувати програму.

Також не слід очікувати, що звукосприйняття за допомоги слухового апарату буде таким, як природній слух. Жоден прилад у світі, навіть найсучасніший та найдорожчий цифровий слуховий апарат не здатний замінити вуха. Але він може непогано компенсувати порушення слуху та після звикання забезпечити досить комфортне спілкування у соціумі.

На що звернути увагу під час пробного носіння слухового апарату?

Ця послуга – унікальний шанс переконатися у тому, чи підходить вам обрана модель апарату. Тому важливо прислуховуватися до своїх відчуттів під час тестового носіння. І не просто поділяти їх на «позитивні» та «негативні», а більш детально описувати спеціалісту та аналізувати. Це допоможе зрозуміти, у якому напрямку треба рухатися далі на шляху реабілітації слуху. Коли пацієнт у подробицях розказує сурдологу про ситуації, у яких він був задоволений апаратом, чи навпаки, це дає змогу зрозуміти, які дії слід вжити. Адже дискомфорт може бути пов’язаний не тільки з невідповідністю обраної моделі потребам носія, але й з недостатньо точним налаштуванням.

Ще одне завдання – під час пробного носіння протестувати слуховий прилад у різних акустичних середовищах. Це допоможе отримати більш широкий спектр відчуттів від випробовування слухового апарату.

Сучасні прилади для корекції слуху мають безліч можливостей для налаштування, тому найчастіше проблема дискомфорту вирішується шляхом коригування їх програми. Але трапляються ситуації, коли технічних характеристик обраного приладу виявляється недостатньо для компенсації втрати слуху. Тоді підбирається інша модель. Саме завдяки цьому послуга пробного носіння від центру «Беттертон» є дуже зручною та дозволяє заощадити гроші.

Більш детальніше Ви можете подивитися на нашому сайті https://bettertone.com.ua