Здавалося б, що може бути корисніше фруктів з їх вітамінами і мікроелементами. Тим більше що і набрати зайву вагу, щодня вживаючи в їжу яблука або, скажімо, авокадо, вже точно неможливо. Так вважають практично всі. Але насправді фрукти дуже підступні.

Обережно: калорії!

Перше, на що ми звертаємо увагу, якщо не хочемо поправитися, — це на калорійність продуктів. Тому для початку розглянемо фрукти з цієї сторони. Ви можете собі уявити, що один-єдиний фрукт може замінити повноцінний обід? Ні? А між тим плід авокадо на таке здатний. Незважаючи на те, що регулярне вживання авокадо насправді благотворно впливає на роботу серцево-судинної системи і печінки, від нього можна запросто обзавестися зайвими кілограмами. Справа в тому, що в авокадо міститься приблизно 180 Ккал на 100 гр. продукту. Тобто в одному плоді – близько 350 Ккал. У той час як у багатьох дієтах калорійність цілого вечері не перевищує 250 Ккал.

У рейтингу калорійності відразу за авокадо йде банан (хоча, звичайно, насправді це трава) – 90 Ккал і виноград – 65 Ккал. Безсумнівно, для того, щоб добряче поправитися від поїдання згаданих фруктів, необхідно їсти їх у досить великих кількостях. Але це якщо спиратися тільки на калорії. А насправді справа не тільки в них.

Фруктоза гірше глюкози

Багато харчуються фруктами виключно з причини того, що вони містять фруктозу. Мовляв, фруктоза корисніша за глюкозу. Однак американські вчені виявили, що це зовсім не так. Професора каліфорнійського університету дослідним шляхом довели, що фруктоза сприяє утворенню жиру в організмі. Дослідники спостерігали за групою, меню членів якої було складено з упором на фрукти.

У результаті з’ясувалося, що у випробовуваних підвищився вміст внутрішньочеревного жиру. Виявилося, в усьому винна фруктоза. Фруктоза, на відміну від глюкози, не перетворюється в енергію, а перетворюється в жир. Крім того, вона гальмує процес вироблення інсуліну, завдяки якому наше тіло контролює рівень енергії, порушується і вироблення гормону насичення — лептину. Саме тому організм починає робити «запаси». З цієї ж причини після вживання фруктів ми часто відчуваємо голод і їмо ще більше.

Шкода смузі та фрешів

І що ж тепер? Не їсти фрукти? Звичайно, взагалі відмовлятися від них не варто. Але все корисно в міру. Важливий і спосіб приготування продуктів. Наприклад, дієтологи не радять зловживати модними сьогодні фрешами. По-перше, тому, що вони дуже калорійні. В одній склянці соку міститься близько 300 Ккал. По-друге, у зв’язку з певною технологією їх виробництва з фруктів клітковина зникає. А адже саме вона дарує нам відчуття насичення і перешкоджає засвоєнню шкідливого цукру. Фахівці стверджують, що максимальна доза фрешу в день – 3 склянки. Причому, сік в обов’язковому порядку необхідно розводити водою.

Не радять експерти і смузі. Нерідко в нього додають такі інгредієнти, які сприяють ожирінню. Наприклад, вже згадані банани, які знаходяться в трійці лідерів серед калорійних фруктів, морозиво, вершки. Зазвичай в одному смузі міститься до 200 Ккал. Так що це, швидше, не напій, а повноцінна їжа.

Лікарі рекомендують їсти свіжі або заморожені фрукти в первозданному вигляді. Причому, ідеально, якщо ви не будете вживати в добу більше 2-х чашок.