International Journal of Obesity опублікував результати нового дослідження під авторством вчених з Університету Копенгагена. Вони виявили, що жирові клітини організму мають особливу чутливість до певної їжі.

Данські фахівці провели експеримент, вплинувши компонентами насичених жирних кислот на здорові жирові клітини-прекурсори. Даний тип жирових клітин відрізняється незрілістю, тобто це ще не активно функціонуючі клітини, а зовсім юні, яким належить стати більш розвиненими.

Жирні кислоти, використані науковцями для дослідів, містяться у великих кількостях жирних молочних продуктах, жирному м’ясі, фастфуді, а також присутні в пальмовій олії. Дослідники виявили: під впливом речовин із таких кислот клітини-прекурсори різко змінюються і приймають форму клітин, які складають жирову тканину в організмі людей, що страждають від діабету і ожиріння. Подібна трансформація відбувалася всього за 24 години.

Отримані вченими дані ще належить систематизувати і проаналізувати. Але те, що вони спостерігали, за словами самі медиків, може служити наочним свідченням того, як сильно певна їжа здатна впливати на процеси жировідкладання в тілі і сприяти розвитку нездорових, аномальних форм ожиріння через клітинні порушення.

«Наші результати говорять про важливість здорового харчування і способу життя для нормального обміну речовин, для запобігання перепрограмування клітин-попередників», – заявив провідний автор дослідження Ромен Барес.

Джерело: МедікФорум