За словами лікаря-дієтолога Олени Соломатиної, пристрасть до борошняного сприяє появі зайвої ваги та розвитку інсулінорезистентності.

Лікар порадила якнайрідше вживати в їжу продукти з білого пшеничного борошна вищого ґатунку.

Фахівець зазначила, що така їжа є джерелом великої кількості цукру та простих вуглеводів, які дуже швидко засвоюються і за короткий час різко підвищують рівень глюкози у крові. У відповідь реакцією організму стає інтенсивне виділення інсуліну, і якщо людина часто їсть борошняні вироби, вона ризикує «заробити» інсулінорезистентність, тобто звикання до інсуліну, що виділяється. У цьому випадку організм стає схильним до розвитку діабету 2 типу.

Читайте також:  Вживання кави знижує ризик слабкості в середньому та похилому віці

Крім того, прості вуглеводи, що поглинаються з виробами з білої муки, швидко створюють профіцит енергії, при якому відбувається жировідкладення та збільшується маса тіла. Крім того, підвищена концентрація глюкози в крові після їх вживання негативно впливає на стан судин, що дозволяє з’являтися в них бляшкам холестерину. Пов’язаний із цим розвиток атеросклерозу – це пряма загроза для здоров’я серця та мозку.

Таким чином, констатувала лікар Соломатина: відмова від виробів із білого борошна знижує ризик діабету та хвороби серця.

«Відмова від виробів з борошна вищого ґатунку – це профілактика серцево-судинної недостатності, гіпертонії, діабету другого типу та дегенерації сітківки очей, що розвивається на його тлі», – поінформувала медик.

Читайте також:  Чому з'являються синці та набряки під очима