Дієтолог Ірина Мансурова назвала оздоровчі ефекти, що виникають при регулярному вживанні кисломолочних продуктів.

Дієтолог Мансурова поінформувала в інтерв’ю, що присутність у раціоні людей різних кисломолочних продуктів у вигляді сметани, кефіру, ряжанки, йогурту, каймаку та інших позитивно позначається на стані ШКТ – у цьому полягає одна з їхніх важливих переваг.

Кишечник контролює наше харчування та настрій, а на тлі дисбактеріозу може посилитися тривожність і навіть розвивається невроз. Дослідження показують, що зміна складу мікробіоти кишечника на користь здоровішого допомагає покращити не тільки роботу ШКТ, але й позбавляє симптомів неврологічних та психічних розладів.

Читайте також:  Дієтолог назвала кращі продукти для схуднення під час менопаузи

Вона додала, що користь кисломолочних продуктів для шлунково-кишкового тракту визначається їх насиченістю пробіотиками – бактеріями, що пригнічують ріст патогенної кишкової флори, що покращують процеси розщеплення їжі та всмоктування з неї вітамінів та мікроелементів у ШКТ. При цьому «кисломолочка» має позитивну, оздоровчу дію на інші системи організму: наприклад, на ендокринну або серцево-судинну.

Експерт пояснила, що люди з хронічними проблемами серця можуть знизити ризик погіршення їх, вживаючи кисломолочні продукти на регулярній основі. Зокрема, завдяки цьому може знижуватися артеріальний тиск, що запобігає накопиченню холестерину та формування бляшок у кровоносних судинах.

Крім того, помітила дієтолог Мансурова, регулярне питво кефіру та ряжанки допомагає не захворіти на діабет.

Читайте також:  При анемії та падінні рівня гемоглобіну потрібно перевіритись на рак

«Систематичне вживання ряжанки та кефіру допомагає знизити ризики розвитку цукрового діабету 2-го типу. Напої підвищують чутливість інсулінових рецепторів клітин м’язової та жирової тканини та допомагають знизити рівень цукру крові», – перерахувала дієтолог.

У той же час Мансурова звернула увагу на те, що кисломолочна продукція повинна вживатися виключно помірно і за умови відсутності алергії на неї. До того ж «кисломолочку» не слід їсти на ніч.