Любите шоколадну засмагу? А ви знали, що це шкідливо не лише для шкіри, а й для організму?

Любителі шоколадної засмаги зараз, напевно, розладнаються, проте попереджений — отже, озброєний. І завжди краще знати, чим ризикуєш.

«Тривале перебування на сонці навіть із гарним сонцезахисним засобом може викликати загострення шкірних та аутоімунних захворювань, призводить до передчасного старіння», — каже експерт.

Крім того, засмага не позитивно позначається на здоров’ї молочних залоз. Якщо у вас вже є мастопатія, папіломи усередині проток, фіброаденоми, то перебування на відкритому сонці взагалі заборонено.

Не можна перебувати на сонці та при деяких гінекологічних патологіях: фіброміоми, міоми та ендометріоз.

Здорової та корисної засмаги не буває. Але якщо вже вирішили засмагати, то подбайте про наявність гарного сонцезахисного засобу. Ідеальних немає, але вибираємо найкраще з того, що є.

Хороший сонцезахисний крем повинен утримуватися на шкірі кілька годин і запобігати дії УФ-променів. У складі крему не повинно бути хімічних факторів: оксибензону, абобензону, октисалату, октокрилену, homosalate, octinoxate. Майже всі вони є небезпечними для гормональної системи, особливо при з’єднанні з водою.

Також дотримуйтесь елементарних правил: не перебувайте на сонці в пік його активності – з 10 до 14 годин, максимально закривайте тіло одягом (сорочка з рукавом, штани), покривайте голову, носите окуляри, на пляжі використовуйте парасольки.

І взагалі намагайтеся засмагати у тіні. Так, така засмага не дасть шоколадного відтінку, але зате вона набагато корисніша і безпечніша для шкіри.