Брак важливих білкових продуктів на зразок м’яса може підвищити ризик психічних розладів у молодих людей. Як зазначає Zee News, молоді люди, які споживають м’ясо рідше трьох разів на тиждень і мало що тренуються, знаходяться в групі ризику. Проте якщо людина старше 30 років, її психічне здоров’я більшою мірою залежить від споживання кави і вуглеводів.

Отже, люди 18-29 років, з точки зору коливань настрою, багато в чому залежать від продуктів, які підвищують доступність попередників сполук-нейропередатчиків та їх концентрацію у мозку. До таких продуктів відноситься м’ясо, кажуть співробітники Університету Бингемтона.

Регулярне споживання м’яса призводить до накопичення серотоніну і дофаміну, що стоять за гарним настроєм. Регулярні тренування сприяють накопиченню цих сполук, втім, як і інших нейропередатчиков. На молодих людей позитивно впливає і біле, і червоне м’ясо. При його споживанні менше трьох разів на тиждень і при тренуваннях рідше трьох разів у тиждень у молодих людей спостерігається значний психічний дистрес.

А ось у дорослих людей стан залежить від продуктів, підвищують доступність антиоксидантів (фруктів), і від відмови від їжі, неадекватним чином активує симпатичну нервову систему (кава, продукти з високим глікемічним індексом, пропуск сніданку можуть викликати стресову реакцію). У міру старіння в тілі формується все більше вільних радикалів, а антиоксиданти з ними борються.

Джерело: Meddaily