Старече недоумство – це нейродегенеративна хвороба, що супроводжується втратою пам’яті і когнітивних здібностей. Відсутність в дієті протизапальних продуктів підвищує ризик виникнення цієї проблеми.

Численні дослідження показують, що дієта відіграє величезну роль у ризику розвитку старечого недоумства. Ризик деменції збільшується в три рази у тих, у кого в раціоні недостатньо фруктів, овочів, бобів і чаю.

У дослідженні взяли участь 1 059 осіб, за якими спостерігали близько трьох років. Вони проживали на території 11 країн. Їх раціон оцінювався на основі власних оповідань добровольців.

У харчуванні учасників дослідження включалися стандартні молочні продукти, крупи, фрукти, овочі, м’ясо, риба, бобові, додані жири, алкогольні напої та солодощі.

Вчені застосовували так званий дієтичний запальний індекс для розрахунку запальних показників, зазвичай знаходяться в межах від -8,87 до 7,98. Чим вище були числа, тим більше запалень викликало харчування.

Доведено, що в дієтах з мінімум фруктів, овочів, бобів, чаю та кави запальний індекс був максимальним. Збільшення цього індексу всього на один пункт відповідало підвищенню ризику деменції на 21%. Це означає, що харчування все-таки дійсно грає величезну роль в даному питанні.

Джерело: The Health Site