Застосування багатьох лікарських засобів може негативно позначитися на здоров’я порожнини рота і зубів. Ось чому необхідно не тільки правильно приймати ліки, суворо дотримуючись рекомендацій лікаря, але і знати, як захиститися від негативних наслідків, які наступають після їх прийому.

Гормональні засоби, включаючи контрацептиви

Таблетки

— Перелік гормональних препаратів досить широкий, так само як і список захворювань, при яких лікарі призначають їх. Ні в якому разі не можна призначати такі ліки собі самостійно, орієнтуючись на опис в Інтернеті або поради друзів і родичів. У кожних гормональних ліках є дуже довгий перелік побічних ефектів.

Звичайно, самі по собі гормони карієс не викликають, але можуть негативно впливати на ясна і емаль зубів. Яким чином? При збільшенні вмісту естрогену і прогестерону в організмі порушується нормальний мінеральний обмін. Виникає нестача кальцію і фтору в крові, а потім — і в слині, яка постачає корисними речовинами зуби. У результаті емаль зубів стає вразливою.

При прийомі гормональних засобів слід проконсультуватися зі своїм стоматологом, щоб дізнатися, яку пасту краще використовувати для щоденної гігієни. Лікар, можливо, порекомендує зробити фторування зубів.

Деякі гормональні препарати викликають кровоточивість ясен, що заважає правильно чистити зуби. В результаті відкладається зубний камінь, який стає сприятливим середовищем для розмноження мікробів. У такому випадку потрібно обов’язково відвідувати стоматолога раз на півроку і робити професійну гігієну порожнини рота.

Читайте ще:  Визначено набір продуктів, з якими можна схуднути
Засоби для схуднення

Схуднення

В гонитві за ідеальною фігурою багато жінок звертаються до фармакології — купують в аптеках препарати для зниження ваги. У таких ліків і БАД теж є різноманітні побічні дії, і хоча пані частіше за все скаржаться на всілякі розлади травлення, небезпека є і для зубів.

Засоби для схуднення можуть зменшувати слиновиділення, в результаті порожнина рота не омивається слиною належним чином, як наслідок, розвивається карієс. Природою, звичайно, невипадково передбачена велика кількість слини в ротовій порожнині. В цілому захист порожнини рота відбувається за таким принципом: слина омиває зуби і нейтралізує продукти розпаду життєдіяльності мікроорганізмів.

Приймаючи препарати для схуднення, має сенс задуматися — чи варто платити за фігуру здоров’ям зубів або краще все-таки спортзал і розумна дієта? Але якщо все ж ви приймаєте таблетки, то гігієні порожнини рота варто приділити особливу увагу — чистити зуби після кожного прийому їжі, використовувати флокси та ополіскувачі.

Читайте ще:  5 найбільш небезпечних продуктів з категорії дешевих

Сечогінні засоби (діуретики)

Таблетки

Деякі види діуретиків виводять з організму кальцій, необхідний для здоров’я зубів. Це відноситься до петлевим діуретиків, які лікарі призначають при серцевій недостатності і нефротичному синдромі. У результаті зуби втрачають разом з кальцієм здоров’я, що призводить до ризику розвитку карієсу. Крім цього, сечогінні препарати викликають появу стоматитів. Важливо під час лікування діуретиками дотримувати правильну дієту і попросити стоматолога вам підібрати оптимальні засоби для догляду за зубами з урахуванням прийнятих препаратів.

Аспірин

Які ліки погано впливають на зуби і порожнину рота: 6 засобів. Зображення номер 4Фото: shutterstock.com
Це популярне ліки може впливати на структуру поверхні зуба залежно від способу прийому, а також викликати подразнення м’яких тканин порожнини рота. Проконсультуйтеся із стоматологом або лікарем, якщо за медичними показаннями вам рекомендовано вживати аспірин.

Тетрациклін

Таблетки

Його застосовують для лікування багатьох захворювань, у тому числі інфекційних, він внесений в перелік найважливіших лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров’я. Але під впливом деяких препаратів тетрациклінового ряду зуби можуть забарвлюватися в жовтий колір. З часом забарвлення зубів під впливом світла змінюється: з жовтого перетворюється у сіре, брудно-жовте або буро-коричневе.

Читайте ще:  5 продуктів, які довели свій ефект жироспалення

Ніколи не призначайте тетрациклін собі самостійно! Це дуже серйозний препарат і вимагає медичного контролю при прийомі. Але що ж робити, якщо його вам призначив лікар, і в результаті лікування зуби все ж стали «тетрацикліновими»? Для боротьби з цим існує новітня стоматологічна розробка — нанопокриття для зубів, яке легко виправить колір, зіпсований «тетрацикліновими» плямами.

Сиропи, льодяники і пастилки від кашлю

Сироп

В цих препаратах часто міститься велика кількість цукру, що негативно впливає на зуби. Під час хвороби і без того погіршується гігієна порожнини рота, а в’язке солодке середовище створює додаткові умови для розвитку шкідливих бактерій. Лимонна кислота у сиропах підсилює удар по цілісності зубів, призводить до ерозії і витончення емалі.

Чистити зуби в цей період особливо важливо і не тільки після їжі, але і після прийому ліків. Зрозуміло, необхідно пити більше води. Якщо є можливість, то краще вибирати не сироп, а віддати перевагу таблеткам. При купівлі льодяників від кашлю звертайте увагу на вміст у них цукру.

Джерело: The challenger