Навіть тривалі поїздки на поїзді або автомобілі до місця відпочинку можуть завдати шкоди здоров’ю вен, не кажучи вже про авіаперельоти при варикозі. Тим, хто страждає на варикозне розширення вен, слід врахувати ряд важливих моментів перед подорожжю і в дорозі. А також дотримуватися певних правил на відпочинку.

Проконсультуйтеся з лікарем перед подорожжю

Найчастіше літати з варикозним розширенням вен не небезпечно. Але ті, хто раніше мав випадки тромбозу глибоких вен або порушення згортання крові, більш схильні до ризику, попереджає Ванесса Лівінгстон, провідна медсестра UK Vein Clinic. Тому їм краще проконсультуватися з лікарем перед тим, як вирушити у подорож. Фахівець може, наприклад, прописати препарати для розрідження крові, щоб знизити ризики у польоті.

Купуйте компресійні панчохи

Якщо у вас проблеми з венами, компресійні (антиварикозні) панчохи важливі під час перельоту, особливо якщо він триває більше чотирьох годин. Такі панчохи не тільки здатні значно знизити ризик розвитку глибокого тромбозу вен, але й допоможуть мінімізувати післяпольотні набряки.

Вибирайте відповідний одяг для подорожі

Якщо у вас варикоз, вона повинна бути вільною, що не сковує рухів і не заважає кровообігу. Це стосується, зокрема, нижньої білизни. Особливо вибір зручного одягу важливий під час авіаперельотів.

Давайте ногам відпочинок

Підняття ніг під час довгої подорожі допоможе полегшити тиск на вени, який міг виникнути під час польоту або після довгого дня, проведеного на ногах. При варикозі особливо важливо.

Частіше розминайтеся

Простий спосіб підтримувати нормальну циркуляцію крові у ногах – це робити перерви. Наприклад, періодично вставати в літаку чи поїзді, щоб бути схожим. А подорожуючи машиною – частіше робити зупинки.

Пийте достатню кількість води

Якщо у вас варикозне розширення вен, це важливо не лише під час подорожі, а й відпочинку. Підтримка водного балансу допомагає розріджувати кров та сприяє покращенню кровотоку. При варикозі особливо важливо уникати зневоднення.