Ревматоїдний артрит (РА) – це запальне захворювання, що вражає суглоби та інші частини тіла. Деякі фактори підвищують ризик його розвитку.

Генетика

Імовірність артриту трохи вища у тих, чиї родичі стикалися з тією ж проблемою, кажуть фахівці. Однак цьому сприятимуть і інші фактори, накладені один на одного, пише Medical News Today.

Гормон

За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC), у жінки в два-три рази більш імовірно розвиток артриту, ніж у чоловіків. Гормони можуть грати в цьому певну роль, і дослідження в цьому напрямку тривають. Відзначається, що високий рівень естрогену – “жіночого” гормону – збільшує ризик захворювання. Однак подібне може відбуватися і з чоловіками.

Читайте також:  Дієтолог розповіла, кому не рекомендується їсти сливу

Куріння

Вчені виявили зв’язок між курінням і підвищеним ризиком артриту. Крім того, у завзятих курців можуть бути більш важкі симптоми захворювання, як показують дослідження.

Стрес

Вчені вважають, що стрес може відігравати певну роль у розвитку РА. За їхніми словами, люди з артритом часто повідомляють, що їх симптоми вперше з’явилися незабаром після травматичних або стресових переживань.