Ситуація щодо залежності населення від алкоголю та статистика смертельних випадків у нашій країні дуже складна.

Причинами летального результату можуть бути:

  • вживання суррогатного алкоголю;
  • надмірне вживання алкоголю (передозування);
  • важкі хвороби набуті як результат вживання алкоголю;
  • самостійні способи перервати запій після довгого періоду вживання.

Ми сконцентруємо свою увагу на останньому пункті, так як багато людей в чих сім’ях є залежні від алкоголю мріють щоб людина сама впоралася з цією проблемою – раз і назавжди припинивши вживання спиртних напоїв.

Враховуючи наскільки в нашій країні розвинена галузь наркологічної допомоги, намагатися вирішити питання виведення із запою самостійно, не звертаючись до фахівців, виглядає досить безглуздо. Загострення хронічних уражень внутрішніх органів та систем, які відбуваються при запої, можуть стати причиною інвалідизації або навіть призвести до смерті хворого через припинення вживання. Ось декілька прикладів того, що може відбуватися в організмі людини яка намагається самостійно вийти із запою.

  1. З боку центральної нервової системи відбуваються явища гострої інтоксикаційної енцефалопатії – прямого ураження клітин мозку. В результаті, при виведенні із запою виникає ризик розвитку судомних нападів (на кшталт епілептичних) і металкогольних психозів (тої самої білої гарячки, про яку всі чули), та інших форм психотичних станів. Найважчим проявом є гостра енцефалопатія – ускладнення запою, при якому буквально розплавляється головний мозок і надниркові залози, при цьому ускладненні досі зберігається найвища летальність.
  2. З боку серцево-судинної системи часто спостерігаються небезпечні порушення серцевого ритму – гострі та грубі порушення електролітного складу крові, спричинені тривалим вживанням спиртного, призводять до «зриву» серцевого ритму. Це теж ускладнення, що загрожують раптовою смертю. І тому так важливо не соромитися викликати нарколога додому під час запою, щоб кваліфіковано оцінити стан.
  3. Панкреонекроз – підшлункова залоза буквально розпадається, її ферменти виливаються в черевну порожнину, розплавляючи всі тканини. Летальність від панкреонекрозу залишається вкрай високою.

Cамовпевненість

Але існують інші небезпеки, пов’язані зі спробами виведення із запою вдома без допомоги фахівців.
Дуже часто трапляється, що в ході тривалого запою фінансові можливості питущого суттево зменшуються, а організм хворого вимагає все нових і нових доз спиртного. У хід починають йти сурогати алкоголю, що можуть призвести до смертельно небезпечного отруєння. Крім того, під час тривалого запою у хворого притупляється нюх, смакові рецептори втрачають чутливість. Так часто трапляється, що хворий може випити технічну рідину, їдкі луги, сильні кислоти.

Крім того, пошуки алкоголю змушують залежну людину виходити на вулицю у нетверезому стані. У таких ситуаціях алкоголіки нерідко стають жертвами ДТП, зазнають тяжких травм.

Перебуваючи у вкрай неврівноваженому стані під час запою, людина здатна і на агресію, що може призвести до вчинення ним протиправних дій проти інших осіб, так і травм в результаті бійки та сутичок. Ну, не забуваємо і про те, що в такому стані можуть відбуватися крадіжки, грабежі та інші злочини. Здавалося б, цей аспект запійного пияцтва далекий від медицини, але своєчасне звернення до наркологів для виведення із запою може запобігти не тільки наслідкам пов’язаним великими ризиками шкоди здоров’ю, а й уникненню небезпечних кримінальних проявів пияцтва.

*На правах реклами